Walcz z mową nienawiści – wyślij link KRRiT

Walcz z mową nienawiści – wyślij link KRRiT

29 stycznia b.r. na antenie TVP Info, w programie „W tyle wizji” Marcin Wolski (szef TVP 2) i dziennikarz Rafał Ziemkiewicz w dość niewybredny sposób „żartowali” z komór gazowych używanych do eksterminacji Żydów w Obozie Zagłady w Chełmnie (pisaliśmy o tym w art. „Głupota i antysemityzm szaleją w TVP. Czabański interweniuje”.)

Przypomnijmy owe „dowcipy”: „Ale skarżyli się Niemcy, że to długo trwa, że trzeba dobijać niedogazowanych i potem przeszli na lepsze technologie” i błyskotliwa obserwacja Wolskiego, że „można powiedzieć, że to nie były niemieckie czy polskie, ale żydowskie obozy, bo w końcu kto obsługiwał krematoria?”. Ziemkiewicz „bawi się” tym skojarzeniem dalej: „I kto w nich ginął?”.

Na stronie TVP Info możemy przeczytać, że program „W tyle wizji” to: „Program publicystyczno – satyryczny, stanowiący codzienne podsumowanie wydarzeń przez grupę czołowych satyryków i felietonistów z różnych opcji, wyróżniających się poczuciem humoru”  Kpienie w prostacki sposób z Zagłady wydaje się być dość osobliwym poczuciem humoru. Podobnego zdania byli również dziennikarze portalu oko.press.pl, którzy następnego dnia po emisji wspomnianego programu wystosowali skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zwracając się jednocześnie do swoich czytelników, aby i oni takie skargi złożyli.

Jak można było się spodziewać KRRiT w odpowiedzi na skargę portalu wystosowała pismo z datą 3 kwietnia 2018 r., w którym m.in. czytamy, że: „nie będzie zajmować stanowiska, bo sprawą zajmuje się nią prokuratura. Dlatego TVP jest zobowiązana do przestrzegania tajemnicy śledztwa i nie może ujawnić szczegółów.”  Jednym z czytelników portalu, który w swoim imieniu złożył skargę jest dziennikarz i aktywista, Krzysztof Boczek. „Strasznie mnie to oburzyło. Publiczna telewizja rozbudza na nowo demona antysemityzmu. – mówił w rozmowie z oko.press.pl –  Nie ma na to mojej zgody. Napisałem i dostałem odpowiedź, która była absurdalna i nic nie wyjaśniała”. Odpowiedź, jaką otrzymał od KRRiT nie odbiegała od tej wysłanej do OKO.press.

KPINA W ŻYWE OCZY – KRRITV NIE ZAJMIE SIĘ ANTYSEMICKIMI WYPOWIEDZIAMI ZIEMKIEWICZA I WOLSKIEGO, BO – jak twierdzi -……

Opublikowany przez Krzysztof Boczek 13 kwietnia 2018

Krzysztof Boczek uznał odpowiedź za niewystarczającą i wystosował kolejne pismo, w którym zapytał o podstawę prawną zabraniającą Krajowej Radzie zajęcie stanowiska w przypadku prowadzonego śledztwa. Podkreślił również, że nie zależy mu na złamaniu tajemnicy, ale poznaniu stanowiska Rady. Dokładnie 13 kwietnia Boczek otrzymał kolejną wymijającą odpowiedź, z której wynika, że KRRiT nie może zająć stanowiska, „bo nie dysponuje zapisem ani wyjaśnieniami TVP SA odnoszącymi się do konkretnych zarzutów”. A TVP SA nie przesłała KRRiT audycji, bo obowiązuje ją tajemnica śledztwa.”

Jak się okazuje wyjaśnienia o których mowa w piśmie może przesłać wyłącznie TVP, jednak OKO.press po raz kolejny zwraca się do czytelników o przesyłanie nagrań do KRRiT skandalicznego programu, który nadal jest dostępny na stronach telewizji publicznej.

wb

Źródło: oko.press.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariaAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Jeśli jeszcze nie siedzą to będą siedzieli w kryminale.

Maria
Maria

obiecanki cacanki, a kto ich osądzi ?
To święte krowy naczelnika Wolski