Waldemar Żurek złożył pozew przeciw Zaradkiewiczowi – twierdzi, że p.o. I prezesa SN nie jest sędzią

Waldemar Żurek złożył pozew przeciw Zaradkiewiczowi – twierdzi, że p.o. I prezesa SN nie jest sędzią

Sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, złożył w Sądzie Najwyższym pozew przeciwko Kamilowi Zaradkiewiczowi, który został powołany przez Dudę na p.o. I prezesa SN.

 

Żurek chce, by Izba Pracy uznała, że Zaradkiewicz nie jest sędzią SN, ponieważ nie został powołany w sposób prawidłowy. Według Żurka rekomendacja neoKRS była wadliwa, bo sama Rada nie została powołana w sposób zgodny z Konstytucją.

Były rzecznik KRS domaga się, aby Sąd Najwyższy nakazał „odsunięcie Kamila Zaradkiewicza od wszelkich czynności (zarówno orzeczniczych, jak i poza orzeczniczych), których realizacja miałaby związek z funkcjonowaniem Pozwanego w strukturze organizacyjnej SN”.

 

„Ja ten pozew odczytuję jako ostatni być może dzwonek, który ma pokazać i przypomnieć, że SN kieruje osoba, która została wybrana w nielegalnym konkursie. Wierzę, że każdy z prawdziwych sędziów SN i każdy z nas, sędziów sądów powszechnych, po raz kolejny powinien uświadamiać wszystkim, co dzieje się w Polsce. Trwa proces energicznego przejmowania SN przez polityków. Pokazuje to choćby niewiarygodne „porozumienie” między liderami PiS i Porozumienia, czyli Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem, którzy „zaprojektowali sobie” przyszły wyrok SN. Gdyby prof. Gersdorf wciąż była I Prezesem, nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyślałby, że takie słowa mogą paść” – powiedział Onetowi prezes Stowarzyszenia Sędziów „Iustitia” Krystian Markiewicz.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Nadzieja w odpowiedzialnym zachowaniu sędziów, którzy wiedzą, co znaczy etyka zawodowa, moralność i prawo.