Wałęsa chce, by Unia Europejska „objęła opieką Polskę i Węgry”

Spór o Wałęsę: czy w podręczniku ma znaleźć się informacja o jego rzekomej współpracy z SB?

Prezydent Lech Wałęsa zaapelował do posłów Parlamentu Europejskiego, aby poprosili oni instytucje Unii Europejskiej o „objęcie opieką Polski i Węgier”. Legendarny przywódca „Solidarności” uważa, że te państwa destabilizują wspólnotę.

A wszystko to (łamanie prawa) w imię otrzymanego rzekomo od wyborców prawa, powtarzanego jak mantra, do dowolnego w swoim mniemaniu urządzenia Rzeczpospolitej” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Apeluję do was w imię solidarności, uczciwości, harmonijnego rozwoju Europy, abyście korzystając z powagi piastowanych funkcji i możliwości, które one dają, zwrócili się do odpowiednich organów UE” – zwrócił się do europosłów Wałęsa.

W swojej wiadomości laureat Pokojowej Nagrody Nobla podkreślił też, że brak szybkiej reakcji demokratycznych europosłów może doprowadzić do konfliktu. Prezydent uważa, iż taki obrót sytuacji doprowadzi do tego, że „przegramy wszyscy”.  Wezwał też do jak najszerszego wypracowania „solidarności europejskiej”.

Wpis Wałęsy związany jest z ostatnimi działaniami rządów Polski i Węgier, które chciały zmusić UE do zrezygnowania z powiązania budżetu z praworządnością. Wczoraj zakończył się szczyt ws. wydatków wspólnoty na kolejne kilka lat, oceniony przez Jarosława Kaczyńskiego za „kolejny wielki sukces dla Polski”.

Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że wynegocjował dla nas 125 mld euro. Według krytyków zapewnienia polityka PiS są zwykłymi przechwałkami, ponieważ wspomniana kwota nie została zapisana w żadnych oficjalnych dokumentach UE.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
23 lipca 2020 08:56

zdzisław dawid, takich durniów jak ty powinno się pozamykać w zoo i pokazywać ludziom dla przykładu, jak zdrajcy ojczyzny, kaczyński i jego grupa przestępcza doprowadziła do upadku intelektualnego i moralnego ludzi. Kto obserwuje rozwój wypadków bez trudu może dzisiaj powiedzieć kto był zdrajcą, a lista jest długa, taki kaczyński, macierewicz, suski, żaryn, ojciec morawieckiego,itp. Nie istnieli by gdyby nie pluli na Pana Prezydenta Lecha Wałęsę. Te nędzne gady omyłkowo nazywane ludźmi odarli Polskę z resztek godności i honoru i to oni byli i są stuprocentowym materiałem na donosiciela i zdrajcę. Mamy dzisiaj ponad 50% polaków debili.

smętek
smętek
23 lipca 2020 13:09
Reply to  Predator

Podpisuję się pod dokonaną przez Pana oceną.