Wałęsa do Kaczyńskiego: „Wyspałeś się już?”

Wałęsa do Kaczyńskiego: „Wyspałeś się już?”

PiS obchodzi 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jarosław Kaczyński ze świtą pojawił się wieczorem na pl. Trzech Krzyży.

Były prezydent Lech Wałęsa znakomicie podsumował prezesa PiS na Twitterze: – „Wyspałeś się już?”. Powszechnie bowiem wiadomo, że Jarosław Kaczyński 13 grudnia 1981 roku nie został internowany, a o wprowadzeniu stanu wojennego dowiedział się późnym przedpołudniem.

Pewnie dlatego teraz samego siebie próbuje kreować na bohatera tamtych dni. Wygłasza też patetyczne mowy tak jak dzisiaj w Warszawie: – „Niech ten dzień, 13 grudnia, już zawsze przypomina, że Polacy swojej wolności będą bronić. Prawda musi kształtować świadomość naszego narodu, naszej młodzieży”. Te ostatnie słowa powinien skierować przede wszystkim do siebie…

W przemowie prezesa PiS nie zabrakło też nawiązywania do aktualnej sytuacji. – „To, co dzisiaj dzieje się w naszym kraju, ten atak na polską wolność, suwerenność, prawo do kształtowania naszego życia publicznego i społecznego, prowadzony tu, z Polski i wspierany z zewnątrz to jest hańba dla tych, którzy robią to w Polsce i tych, którzy wspierają to z zewnątrz” – stwierdził Kaczyński.

Ta wypowiedź skłoniła zebranych do skandowania: „Jarosław, Jarosław!”. Prezes PiS na to: – „Dziękuję, ale wiem, jak mam na imię” – rzucił. Cóż, rocznica wprowadzenia stanu wojennego to „doskonała okazja” do żartów…

bt

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bartmalcolmxAlicja777baboonZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Powinien wprowadzić swój stan wojenny, Błaszczaku internował by go na chwilę i po kompleksach.

baboon
baboon

Pozwolisz szanowna redakcjo, że tu napiszę do PresidentWalesa. Po pierwsze, komentarz super, do łez się uśmiałem – pozytywnie. Z tą jednak uwagą, że prosiłbym o ortografię poprawną: „Wyspałeś sie juz ?”. Tu akurat poszedł Pan drogą pewnej znamienitej posłanki naukowo utytułowanej, a zarazem sałatki wielbiącej profesor naszej jedynej. Muszę też nadmienić, że w 1990 głosowałem na Tadeusza Mazowieckiego w pierwszej turze a na Pana w drugiej, z powodów bardziej niż oczywistych, dla mnie. Z kolei w 2007 miałem taki sen, że to Pan jest prezydentem i dzięki temu wyspałem się do popołudnia w spokoju ducha. Schodząc na ziemię, może warto… Czytaj więcej »

Alicja777
Alicja777

Z tym wytykaniem pisowni powstrzymałabym się do momentu, w którym sama (sam) ją opanuję. Parę błędów w tekście je demaskujących zauważyłam. Nie pierwszy raz zresztą osoby wytykające innym braki w polszczyźnie, same piszą błędnie.
A wpis Prezydenta (nie sądziłam, że będę tę nazwę odniesieniu do Lecha Wałęsy pisać dużą literą) pewnie nie uwzględniał polskich znaków.

malcolmx
malcolmx

Uwzględniał, przeczytaj.

Alicja777
Alicja777

A, faktycznie. Jednak powinien się przyłożyć. Resztę podtrzymuję:-)

bart
bart

Cokolwiek mówić, wpis Lecha Wałęsy to mistrzostwo. Mściwemu knypkowi należy bezustannie przypominać, że w historii Polski jest takim raczej wypryskiem niż kimś znaczącym. Efektywnym psujem, to fakt, ale za to trafia się na karty podręczników obok Bolesłwa Piaseckiego i Moczara.