Wałęsa i Giertych podsumowali kolejny „sukces” PiS 21:27 w PE

Wałęsa o prezesie PiS: „Może se wara do kota powiedzieć”

– „Słyszę, że po „zwycięstwie” 1:27, znów jest „zwycięstwo”, tym razem 21:27. Powiedzcie Kaczyńskiemu że to dopiero początek „zwycięstw” jego najlepszych polityków w PE. Niektórzy mogli siedzieć wygodnie w kraju, a nie pchać się na europejskie salony – napisał na Twitterze Lech Wałęsa.

 

Chodzi oczywiście o porażkę Beaty Szydło, która miała zostać przewodniczącą komisji ds. zatrudnienia PE. Za jej kandydaturą głosowało 21 europosłów, przeciw było 27. Były prezydent w kolejnym wpisie dodał: – „Europa jest solidarna i będzie pamiętać kobietę, która będąc Premierem, głosowała jako jedyna przeciw swojemu rodakowi na jedno z najwyższych stanowisk w UE”.

Z kolei z „gratulacjami” dla Beaty Szydło pospieszył Roman Giertych w opublikowanym na Facebooku liście. – „Zrobiła Pani ogromny postęp! Skoro prezes Kaczyński uznał 1:27 za sukces godny witania Panią kwiatami, to dzisiejszy wynik jest o 21 razy lepszy! Jeżeli 1 było sukcesem, to 21 jest porównywalne tylko z Wiktorią Wiedeńską (wiem, wiem o Wiedniu i mieszkającym tam Austriaku prezes nie chce nic słyszeć, bo się denerwuje, że będzie musiał tam pojechać.)
Tak czy siak wiktoria to wielka i sławiona będzie w TVP przez wiele dni. I nie przyćmi jej żaden matematyczny haczyk, że 27 (znowu te 27!) jest większe niż 21”
– kpi Giertych.

Jak zwykle ma „dobrą radę” dla europosłanki PiS: – „Należy taką decyzję zaskarżyć do TK, gdzie już kucharka pana prezesa postara się o uchylenie tego przeświadczenia. I ogłosi, że na terenie RP 21 jest większe niż 27 i to pani jest szefową tej komisji. I już. I w ten sposób klęska zamieni się w sukces! Nie będą nam układy konserwatywnych matematyków blokować postępu „dobrej zmiany”.

W zakończeniu listu Giertych nawiązał do dramatycznego braku leków w polskich aptekach: – „Lepiej niech Pani do kraju nie wraca, bo leków na nadciśnienie (zrozumiałe w takiej sytuacji) tutaj Pani nie znajdzie. Ale w Brukseli za pensje europosła, to w każdej aptece Pani kupi”.

bt

Źródło: Facebook, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MieczysławJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Bo w tej JEUROPIE nie doceniają głosów pisuwerenów oddanych na panią B. Posłanniczkę pana K. dla tej JEUROPY zmieniania. A zaczęło się ŁOT wielkiego zwycięstwa pana M. w uwalaniu Timmermansa. I to zwycięstwo uwala pisnaprawiaczy jednego po drugim. A gdzie ta współpraca V4 … tak zintegrowanej przez Wolskę?

Mieczysław
Mieczysław

Żałuję że Pani Premier Szydło nie została Przewodniczocą UE, a wielka
szkoda.