Wałęsa o locie z Dudą do USA: „Konstytucja mówiła” (film)

Wałęsa odpowiada na pogróżki: „Ja tylko boję się PANA BOGA i trochę mojej żony”

„Ponieważ założyłem, że nasze rozmowy do niczego nie doprowadzą, postanowiłem, żeby moja koszulka mówiła. Zamiast mowy, ja mówiłem „Konstytucja” – powiedział dziennikarzom po wspólnym locie z Andrzejem Dudą były prezydent Lech Wałęsa, który miał na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. Obaj jednym samolotem polecieli do Waszyngtonu na pogrzeb byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha.

Wałęsa dodał, że dopóki w Polsce jest łamane prawo, będzie nosił tę koszulkę. – „Nawet do trumny, gdybym wcześniej zszedł, mają mnie w tym pochować” – powiedział. Pytany przez dziennikarzy, czy poprzez swój ubiór chce coś przekazać, odpowiedział, że „prezydent Bush walczył o wolność, walczył o prawdę, o uczciwość”. – „W związku z tym, kiedy go żegnam, to chcę powiedzieć, że walka toczy się dalej. Walczymy o demokrację. W Polsce zlekceważyliśmy demokrację. Pozwoliliśmy populistom, demagogom zwyciężyć i dziś mamy kłopot. Prawo powinno obowiązywać, Konstytucja” – stwierdził Wałęsa.

Dziennikarze pytali, czy wspólny lot z Dudą to okazja do pojednania. Lech Wałęsa odpowiedział, że jest gotów natychmiast się pojednać, ale „ta opcja słucha kłamstw, pomówień (…)”. Były prezydent miał na myśli stawianie mu zarzutów o współpracę z SB w czasach PRL. – „To jest tak ohydne i tak brudne, że dopóki nie wycofają się z tego, pojednanie jest niemożliwe” – podkreślił.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorKatarzynazygmunt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zygmunt
zygmunt

Znakomita demonstracja tego .co najwazniejsze tj. przestrzeganie zapisow Konstytucji RP. Gratuluje PP Walesa.

Katarzyna
Katarzyna

A ja uważam że to brak szacunku dla zmarłego. Można było u rać garnitur koszulę i wpiąć w klapę znaczek konstytucja a nie w jakiejś beznadziejnej kos, ulce obcisłej reprezentować Polskę. Dla mnie osobiście to takie prostackie zbliżone do PiS.

Obserwator
Obserwator

Nic babo nie rozumiesz.