Wałęsa o PiS i Rydzyku. „Zakłamani, oszołomieni, SEKTA. Rydzyk to żaden ksiądz”

Wałęsa o PiS i Rydzyku. „Zakłamani, oszołomieni, SEKTA. Rydzyk to żaden ksiądz”

Danuta Wałęsa wzięła udział w rozmowie na kanale „Teren Rebelianta” na YouTube. Wypowiedziała się w nim na bieżące tematy społeczno-polityczne. Najpierw uderzyła w Jarosława Kaczyńskiego, który w czasach PRL miał odgrywać bierną rolę.

 

„Kaczyński nie walczył z komuną. On jest teraz komunistą na 300 procent. (…) Kaczyński dla mnie nic nie zrobił i nie ma żadnych zasług w walce o wolną Polskę” – surowo oceniła prezesa PiS wieloletnia małżonka Lecha Wałęsy.

W dalszej części wywiadu uderzyła w środowiska PiS:  „Czy my do końca żyjemy w wolnej Polsce, to ja nie jestem przekonana. Dla mnie, ja nie żyję w wolnej Polsce. (…) Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani, ludzie oszołomieni, w jakimś amoku, to jest jakaś sekta. Dla mnie to jest nawet niebezpieczne”.

 

Jak dodała, Rydzyk nie jest „żadnym księdzem” i trudno u niego szukać „uduchowienia”. Jednocześnie pochwaliła rolę Kościoła katolickiego w latach 80. Teraz jednak, jak podkreśliła, „koszmarem” jest to, co się dzieje w tej instytucji.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Dlatego też potrzebne jest, w końcu, rozdzielenie Kościoła od państwa polskiego. „Powinien być rozdział między Kościołem a państwem. Ze smutkiem to mówię, ale taka prawda, bo co innego jest wiara, chrześcijaństwo, a co innego jest obecna władza. Obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą” – stwierdziła.

Danuta Wałęsa z domu Gołoś zawarła związek małżeński z Lechem w 1969 r. Następnie wspierała męża w jego działalności w ruchu „Solidarność” – w jego imieniu m.in. odebrała Pokojową Nagrodę Nobla w grudniu 1983 r.

/kw/

Źródło: wp.pl              

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
12 czerwca 2021 10:54

Pani Danuta dokonuje trafnej oceny stanu faktycznego. Rydzyk to oszust, krętacz i rzeczywiście żaden zakonnik. To samo można powiedzieć o większości polskich biskupów i księży dla których dobra materialne stały się najważniejsze.

B.M.Luklinski
B.M.Luklinski
12 czerwca 2021 13:53

Ma 100% racje !

marek
marek
12 czerwca 2021 15:18

po tych wypowiedziach p.Danuty kazdy mający równo po sufitem a nie skażony pisdzielskim gównem może sobie porównać dwie panie prezydentowe. Z jednej strony zwykła kobieta,prawdziwa Matka Polka która zabiera głos w tak ważnych sprawach głosząca jakże ptrafną ocenę tego burdelu jaki jest w kraju za sprawą kościoła i pisdzielskiej bandy a po drugiej stronie wypindrzoną,sztywną jak….j,wieczną niemowę która potrafi tylko pobierać pensję żony niby prezydenta. !!!!! Brawo Pani Danuto !!!!!!

Dron
Dron
15 czerwca 2021 09:18

Opisała stan faktyczny słowami nieco mniej dyplomatycznymi, niż zrobił to Barak Obama. Jej słowa zasługują na moją pełną aprobatę.