Wałęsa w obronie Stonogi. „Jest osobą prześladowaną z powodów politycznych”

Wałęsa w obronie Stonogi. „Jest osobą prześladowaną z powodów politycznych”

Biznesmen i opozycjonista Zbigniew Stonoga w październiku wyjechał do Norwegii, gdzie bezskutecznie starał się o przyznanie mu statusu uchodźcy politycznego.

 

Władze skandynawskiego państwa nie zgodziły się jednak na udzielenie mu azylu, co skłoniło kontrowersyjnego przedsiębiorcę do wyjazdu do Królestwa Niderlandów. Tamtejsze służby zatrzymały go jednak na wniosek Sądu Okręgowego w Lublinie, który wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

Co ciekawe, okazało się teraz, że jeszcze podczas pobytu w Norwegii, list do tamtejszego urzędu do spraw imigracji wysłał były prezydent Lech Wałęsa. Legendarny przywódca „Solidarności” stanął w obronie Stonogi, pisząc, że nasze władze prześladują przedsiębiorcę z powodów politycznych.

 

Uważam, że wniosek ten (o azyl w Norwegii – przyp. red.) zasługuje na przyjęcie, a Zbigniew Stonoga jest osobą szykanowaną przez obecne władze Rzeczpospolitej Polskiej gdzie ostentacyjnie łamie się trójpodział władzy, a praworządność jest tylko mglistym marzeniem. (…) Uważam, że Zbigniew Stonoga jest osobą prześladowaną z powodów politycznych, zaś w Polsce grozi mu eskalacja prawnej przemocy ze strony władzy. Stanowi to zagrożenie dla jego wolności” – napisał Wałęsa.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Informacje o liście napisanym przez byłego prezydenta podał „Wprost”. Główny zainteresowany potwierdził zresztą te rewelacje w mediach społecznościowych.

Sprawdziłem polskie sądownictwo w okresie PiS-u, a ono zabrało mi około 200 000 złotych” – napisał na Facebooku Wałęsa, dodając wiadomość, w której wyliczył procesy przegrane przez siebie w sądach już za czasów rządów PiS.

Przypomnijmy, że prokuratura podejrzewa  Zbigniewa Stonogę o oszustwo na kwotę ponad 900 tys. zł oraz dopuszczenie się prania brudnych pieniędzy.

/nt/

Źródła: wp.pl, polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
12 stycznia 2021 20:07

Jeden wart drugiego.

Marek
Marek
12 stycznia 2021 22:28
Reply to  Stanisław

– dokładnie; zdegenerowane indywidua.