Wałęsie puściły nerwy

Wałęsa do uczestników Forum w Davos: „Obecny rząd i prezydent atakują polskie sądownictwo i jego niezawisłość”

W Internecie znów się zakotłowało. Tym razem za sprawą byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który obejrzał sesję sejmową w wykonaniu dzieci i młodzieży. Tradycyjnie 1 czerwca w polskim parlamencie odbyły się obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży, które poświęcone były kontrowersyjnej tematyce „dekomunizacji przestrzeni publicznej”. Z mównicy padło wiele gorzkich słów w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Wśród licznych wypowiedzi pojawiły się zarzuty pod adresem sposobu uprawiania polityki przez partię rządzącą.

Były prezydent we wpisie w portalu społecznościowym przywołał wypowiedź z sejmowej mównicy na temat zamieszania w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W czasie tego wystąpienia na sali plenarnej można było usłyszeć okrzyki: „Lech Wałęsa”. – „Proszę nie wmawiać, że dzieci są głupie, sterowane. Dzieci są mądre i pamięć mają doskonałą. Widzą, co się dzieje w szkołach, jak okłamywana jest historia. Oni będą zasiadać w przyszłości w ławach sejmu. Prawda kiedyś zwycięży. BRAWO ,BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO.!!!!!!!!!!!!! WSPANIALE! BRAWO DZIECIAKI!!!” – zareagował Wałęsa. – „Ten spektakl w sejmie na dzień dziecka jest totalną pomyłką. Dzieci nie mają dojrzałej świadomości i wyrobionych poglądów. Toteż można nimi manipulować. I właśnie do tego dochodzi w naszym sejmie. Co takie dziecko może wiedzieć o Lechu Wałęsie? A skandowanie „precz z komuną” przypomina mi filmy archiwalne, kiedy niemieckie przedszkolaki hajcowały na cześć Hitlera. Tyle samo wiedziały co robią co nasze dzieci dziś w sejmie”.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WiśniaJacekZgredzinkaBeatamimoza67 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Paweł

Pierwsza część wypowiedzi stoi w całkowitej sprzeczności z drugą. Cały Wałęsa 🙂

mimoza67
mimoza67

To fakt, ale druga czesc jest totalnie prawidlowa !!!!

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak zwykle jest za … a nawet przeciw.
Jednak trudno nie zgodzić się z ogólnym przesłaniem jego wypowiedzi, że dzieci są obecnie przez dorosłych bardzo mocno manipulowane politycznie i to właśnie one będą największymi przegranymi toczącej się wojny polsko-polskiej.
Stopień jej demoralizacji będzie niewyobrażalny.
Jeżeli cała myślącą i odpowiedzialna część społeczeństwa nie zamelduje się gremialnie w przyszłym roku przy urnach wyborczych, to marnie widzę jej przyszłość.

Wiśnia
Wiśnia

Lech Wałęsa już tak ma że jest za albo przeciw, a co do dzieci to zawsze były manipulowane przez dorosłych, bo czym jest wychowanie jeśli nie wstrętną manipulacją. Tak było, jest i będzie bez względu na poglądy.

Zgredzinka
Zgredzinka

Lech Wałęsa jest za …. a nawet …. przeciw.
Natomiast jeżeli chodzi o manipulację dziećmi, to faktycznie wychowanie jest manipulacją, tylko nie zgodziłabym się ze stwierdzeniem, że … wstrętną.
Przecież trzeba jakoś ukształtować tę jednostkę, która ze swej natury jest … istotą społeczną, czyli musi posiąść zdolność funkcjonowania w niej.
A to, że jest to wykorzystywane w podłych celach, to już inna sphrawa.

Wiśnia
Wiśnia

Jakoś trzeba ukształtować tą jednostkę, ale jaką mamy pewność że to co robimy wobec dzieci jest słuszne? Często widać efekty końcowe przeciwne do zamierzonych. I nie mówię tu o rodzicach którzy hodują a nie wychowują dzieci.

Zgredzinka
Zgredzinka

I o tym właśnie myślał Andrzej Frycz Modrzewski w swej książce „O poprawie Rzeczypospolitej” pisząc „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
To indywidualna sprawa każdego narodu, jaką chce (albo może) iść drogą, a wychowanie młodzieży ma służyć temu celowi.
Dlatego też nikt nie powinien uchybiać swoim obywatelskim powinnościom i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym (a przede wszystkim brać udział w wyborach), by o tak ważnych dla kraju sprawach nie decydowała ogłupiała mniejszość.
Widzisz teraz te rosnące w siłę szeregi faszyzującej młodzieży spod znaku ONR, a co to dopiero będzie po deformie?

Beata
Beata

Powiedzcie p. Wałęsie, że historii nie da się okłamać… można ją za to próbować zakłamać, z mniejszym lub większym skutkiem…

Jacek
Jacek

W takim razie PIS, Solidarność i cała reszta to frakcje wydzielone PZPR… jednym słowem opozycja koncesjonowana.