Walka o ochronę zwierząt, a tymczasem…„Kobieta nadaje się tylko do HAREMU”. Czy te słowa padły w Sejmie?

Korwin-Mikke rapował o wieszaniu ludzi. Został ukarany przez Komisję Etyki

Posłowie Sejmu RP zagłosowali ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Parlamentarzyści zdecydowali o skierowaniu projektu do komisji rolnictwa i wsi – rozwiązanie to poparło 339 posłów, 63 było przeciw, 18 wstrzymało się.


Projekt poparła większość posłów PiS, Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

Dzisiaj w Sejmie święto lasu, politycy mówią głosem empatii. Stajemy wszyscy po stronie zwierząt, Lewica stoi po stronie praw zwierząt. Jesteśmy dumni, że jesteśmy głosem zwierząt” – skomentowała Beata Maciejewska z Lewicy.

Nasz kraj od wielu lat się zmienia. Niestety czasami za wolno, ale w dobrą stronę. W wymiarze humanitarnym człowiek, który kocha zwierzęta, kocha ludzi. Z badań wynika, że seryjni zabójcy często w dzieciństwie znęcały nad zwierzętami. Dobro i miłość jest kierowane do wszystkich żyjących istot” – stwierdził z kolei Marek Suski.

Za odrzuceniem projektu zagłosowało 35 posłów klubu PiS (w tym Solidarna Polska) oraz większość członków Polskiego Stronnictwa Ludowego i Konfederacji. Posłowie Porozumienia wstrzymali się zaś od głosowania.

Opinię publiczną najbardziej zbulwersowała jednak opinia wypowiedziana rzekomo przez Janusza Korwin-Mikkego – z ław sejmowych przytoczył ją Sławomir Nitras. „Przed chwilą usłyszeliśmy słowa skierowane do posłanek Koalicji Obywatelskiej, kiedy pan poseł Korwin-Mikke powiedział, że debata o prawach zwierząt odbywa się tylko dlatego, że kiedyś przyznano prawa do głosowania kobietom, i to jest skutek. A potem powiedział, że kobieta nadaje się tylko do haremu. Wszyscy to słyszeli” – powiedział Nitras.

Pana słowa świadczą o tym, że jest pan po prostu chamem i nie powinien pan w tej izbie zasiadać. To, co pan robi, przynosi wstyd izbie i uniemożliwia nam debatę na temat poważnych spraw. Człowiek, który w ten sposób zwraca się do kobiet, wystawia sobie najgorsze możliwe świadectwo. Wstyd, że jest pan mężczyzną”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Słowa JKM, jeśli zostaną potwierdzone przez stenogram, trafią do komisji ds. etyki.

nt

Źródła: wp.pl/interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MarekPredatorChermesPolka gorszego sortuJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Mysle, ze ten osobnik jest chory psychicznie, bo jak inaczej mozna nazwac troglodyte wygadujacego idiotyzmy.

Predator
Predator

On nie jest chory psychicznie on to robi świadomie, co jakiś czas opowiada takie głupoty bo bez tego nikt by nim się nie interesował, jest nędznym gadem omyłkowo nazywanym człowiekiem.

Marek
Marek

Jak inaczej można nazwać „troglodytę wygadującego idiotyzmy”? Może np. „prawdziwym patriotą”? Albo „katolikiem”? „Suwerenem”? „Posłem konfederacji”? „Rzecznikiem praw dziecka”? „Księdzem”? Mamy mnóstwo określeń bo takich ludzi są w Polsce miliony, dopiero pis i konfederacja musiały dojść do władzy byśmy zobaczyli ich na eksponowanych stanowiskach.

Joanna
Joanna

Nie ma się na co oburzać, pana JKM nie można traktować poważnie. W swojej działalności na wszelakich polach wielokrotnie pokazał, że myśli kategoriami rodem ze średniowiecza. Panie JKM – informuję Pana, że Pański mózg jest znacznie mniejszy od mózgu słonia a to wcale nie znaczy, że słoń jest mądrzejszy od Pana. Po co to piszę? Bo wielokrotnie mówił Pan, że mężczyzna jest mądrzejszy od kobiety, bo mężczyzna ma większy mózg. Przy okazji przypominam, że Maria Skłodowska-Curie była kobietą – geniuszem w dziedzinie fizyki i chemii. Żaden Polak tego nie dokonał. A tak na marginesie: strasznie bojaźliwa jest większość polskich facetów,… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

W tym konkretnym przypadku każdy słoń NA PEWNO jest mądrzejszy. Słonie to bardzo mądre zwierzęta i mają niesamowitą pamięć.

Chermes
Chermes

Szczerze mówiąc on też nadaje się do haremu. Mógłby tam pracować w charakterze eunucha. 🙂