Walka „ojców narodu” o władzę trwa w najlepsze na wszystkich frontach

Walka „ojców narodu” o władzę trwa w najlepsze na wszystkich frontach

Jeszcze nic do końca nie wiadomo, ale widać wyraźnie jedno. PiS stara się na każdym froncie pokazać koalicjantom buntownikom, co mogą stracić, jak się nie upokorzą, nie przeproszą i nie podporządkują prezesowi.

Z jednej strony sondaż, który jest jak miód na serce partii rządzącej, bo pokazuje, że zarówno Solidarna Polska jak i Porozumienie samodzielnie nie dostaną się do Sejmu w kolejnych wyborach, z drugiej zaś działania podjęte już na Podkarpaciu, które mają Ziobrze i Gowinowi pokazać, ile stracą na tej swojej niesubordynacji.

Władysław Ortyl złożył wniosek o odwołanie z zarządu województwa Anny Huk z Solidarnej Polski i Stanisława Kruczka z Porozumienia. Głosowanie w tej sprawie ustalono na 28 września czyli dzień, kiedy już powinno być pewne na 100% czy koalicja jeszcze istnieje, czy też już nie.

Akurat w przypadku Podkarpacia decyzja pozbycia się koalicjantów niczego nie zmienia, bo PiS i bez nich zachowa większość, ale, jak mówi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy, „bez Porozumienia i Solidarnej Polski PiS straci woj. podlaskie, woj. łódzkie, woj. świętokrzyskie i woj. Śląskie” i co wtedy?


Internauci nie ukrywają swego zdania w tej sprawie. Są przekonaniu, że to kolejny element przeciągania liny, który zakończy się tym, iż „Zbyniu padnie na kolana, aby pozostać .Ilu widelczyków by wyleciało. Och będzie się działo, Zbyniu nie spal cala noc”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
21 września 2020 17:10

Adolf Józef Kaczafi przygotowuje się na najgorsze, a co robi PO, czy tzw. Totalna Opozycja? Zasypia gruszki w popiele?