Warto być z koduj24.pl

Rozkodowujemy rzeczywistość

Latka nam lecą i już piąty rok wraz z Państwem odkodowujemy polską rzeczywistość. Zawsze byliśmy dla Państwa i z Państwem, stąd też teraz postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi planami na najbliższą przyszłość.

Oj, idą zmiany! Rozpoczynamy nowe cykle, które będą nam towarzyszyły już systematycznie od końca września. To przede wszystkim „Jak nas widzą, co o nas piszą” czyli tłumaczenia najciekawszych artykułów z prasy zagranicznej, dotyczących dzisiejszej Polski. Tego zadania podjęli się nasi kochani rodacy z Polonii, którzy już od 5 lat towarzyszą nam w walce o demokrację, wolność i prawa obywatelskie, tak bardzo lekceważone przez obóz rządzący.

To też wywiady z kobietami, które po zwycięstwie PiS w wyborach 2015 roku, zmieniły całkowicie swoje priorytety. Już nie rodzina, dom, praca, ale na plan pierwszy wysunęły się działania, których celem budowa społeczeństwa obywatelskiego, wyrwanie nas z kajdan „dobrej zmiany”, przywrócenie Polsce jej godności, wiarygodności i właściwego miejsca w świecie. Zaczniemy od rozmowy z fantastyczną Czwórką z Puszczykowa, która uczyniła ze swojego miasta prawdziwy bastion walki o demokrację. Dziewczyny niezwykłe, kreatywne, ale przede wszystkim uparte, niezłomne i nie do pokonania. To właśnie takie Kobiety z całej Polski będziemy zapraszać na rozmowy i pokazywać je Państwu, bo są one prawdziwym światłem nadziei na lepsze, polskie jutro.

Będziemy też kontynuować cykl co tygodniowego przeglądu prasy prawicowej i niezależnej. No i to, co ważne. Zaprosiliśmy do współpracy Młodych i tych, których Zjednoczona Prawica usiłuje wykluczyć ze społeczeństwa tylko dlatego, że mają inny kolor skór, wierzą w innego boga, kochają po swojemu czy też są innej narodowości. Bardzo ważne jest dla nas, by koduj24.pl stał się platformą, łączącą różne spojrzenia na Polskę, pokolenia. Miejscem, gdzie każdy będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia, swoje odczucia, swoje rozumienie tak trudnej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć.

Planujemy też zmianę nazwy portalu, bo nie chcemy już tylko rozszyfrowywać polskie realia, ale chcemy stanąć wysoko, nad nimi, by móc je łatwiej ocenić, bardziej rzetelnie, by pokazać różnorodność tychże ocen. Po długiej, dość burzliwej chwilami, dyskusji, postawiliśmy na peryskop.24.pl.

O pozostałych projektach nie mówię, bo ciiii…to będzie być niespodzianka dla Państwa.

Jest jednak coś, o czym muszę wspomnieć. Jesteśmy portalem, utrzymującym się dzięki Państwa wsparciu. Aby móc realizować nasze cele, być z Państwem do końca rządów PiS i może jeszcze jeden dzień dłużej, potrzebujemy miesięcznie ok. 7 tys. zł.

Opłaty idą przede wszystkim na usługi informatyczne, techniczną, serwery, hosting i księgową. Do tego trzeba doliczyć koszty realizacje wideo z ważnych wydarzeń, obsługę mediów społecznościowych, dojazdów na spotkania z osobami, z którymi wywiady u nas umieszczamy. Większość autorów, piszących u nas, pracuje pro bono.

Nie uda nam się utrzymać poziomu jeśli nam Państwo nie pomożecie. Na naszej stronie, na Facebooku lubi nas prawie 19 tysięcy osób. Gdyby tak tylko 10% z nich przekazało na nasz portal 10 zł miesięcznie z deklaracją stałych takich wpłat, to byłoby wspaniale. Pozwoliłoby to nam na spokojną pracę, wypełnianie swojej misji, walkę piórem o Polskę, w której jest miejsce dla każdego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wierzę, że razem utrzymamy nasz portal, bo przecież warto być z koduj24.pl, prawda? Zostań naszym Patronem.

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
3 września 2020 07:28

Trzymam kciuki

Piotr
Piotr
3 września 2020 21:51

Do dzisiaj dawałem od czasu do czasu symboliczną stówkę , ale od dzisiaj zmienię to na 20 zł /mies. Tyle samo daję na Radio Nowy Świat .
Powodzenia !!!