Wasserman na temat Ziobry: „Nie wiem, czy ta krytyka ma sens. Myślę, że koń jaki jest, każdy widzi”

Wasserman na temat Ziobry: "Nie wiem, czy ta krytyka ma sens. Myślę, że koń jaki jest, każdy widzi"

Jak wiadomo w polityce niewiele dzieje się na zasadzie przypadku. To, że politycy chcą aby efekty ich działań czasami były odbierane jako splot niezamierzonych wcześniej zdarzeń to już zupełnie inna sprawa. W takim kontekście odbieramy właśnie teraz fakt udzielenia wywiadu portalowi Interia przez Małgorzatę Wasserman.

 

„Jestem przerażona stanem wymiaru sprawiedliwości”- stwierdziła polityczka PiS po sześciu latach trwania „dobrej zmiany”  – czytamy na natemat.pl. Nie trzeba być szczególnie domyślnym aby nie widzieć w tym stwierdzeniu bezpośredniego uderzenia w Zbigniewa Ziobrę. Jej zdaniem efekty działań szefa Solidarnej Polski w obszarze wymiaru sprawiedliwości nie dały spodziewanych efektów.

Zdaniem Wassermann ani Krystyna Pawłowicz ani Stanisław Piotrowicz nie spowodowali,  swoim pojawieniem się w Trybunale Konstytucyjnym, że organ ten stał się upolityczniony. Upolityczniony był już wcześniej – twierdzi polityczka. Poza tym martwi ją, że: „wszystko jest polityką”.

O Krystynie Pawłowicz mówi: „prof. Pawłowicz to jeden z najlepszych prawników pod względem merytorycznym”, o Piotrowiczu ma również pozytywne zdanie: „Stanisław Piotrowicz może nie ma takich osiągnięć, ale jest po prostu bardzo dobrym prokuratorem z dużym doświadczeniem”.

 

„Absolutnie jednak nie akceptuję sytuacji, kiedy o TK mówi się, że to „Trybunał Julii Przyłębskiej”. Nikt nie mówił, że wcześniej był to „Trybunał Andrzeja Rzeplińskiego”., który akceptował 17 sędziów niesłusznie wybranych” – czytamy na tvp.info.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Małgorzata Wasserman ma negatywne zdanie na temat decyzji podejmowanych przez Ziobrę i głosowaniu jego ugrupowania wbrew stanowisku rządu: „Nie wiem, czy ta krytyka ma sens. Myślę, że koń jaki jest, każdy widzi”.

Zupełnie otwarcie przyznaje: „Chciałabym, żeby w wymiarze sprawiedliwości zmieniło się dużo”.

Czy możemy się spodziewać zmiany na stanowisku ministra sprawiedliwości? Polityczka PiS kwituje: „To, jakie dostaję propozycje od kierownictwa mojej partii, pozostawiam na poziomie dyskusji między mną a kierownictwem”

/as/

Źródła: natemat.pl, tvp.info,

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
7 maja 2021 14:12

Czyżby p.Wassermann wracała do łask bogów po karencji, jaką zarządzili w następstwie spektakularnego sukcesu komisji sejmowej, której przewodniczyła ? Panie Ziobro, to może mieć coś wspólnego z panem ….

Jacek Doliński
Jacek Doliński
7 maja 2021 18:57
Reply to  Leszek

Prosta sprawa: panna W. ma nadzieję (czy uzasadnioną, to nieważne), że prezes wykopie ministra Zero – i wtedy ona chciałaby zająć jego miejsce.

Nord
Nord
7 maja 2021 15:46

Pani Wassermann, mądrzy ludzie ostrzegali, że zrobi się niezły bajzel po tej całej, ziobrowej „reformie”. Myślę, natomiast, że powinna być pani przerażona coraz to nowymi wyrokami TSUE, TPCz, i stanowiskiem KE w kwestii ziobrowej „reformy”!!! A tak zupełnie prywatnie zapytam – prezes nie dzwonił do pani i nie żalił się, że go z tyłu boli po pani wywiadzie???

Andrzej
Andrzej
7 maja 2021 16:27

Jakim ona jest prawnikiem skoro tak wybitnie ocenia „sałatkę” i „ciumka”.Może to są wypowiedzi pod kątem „dobrej zmianu” w MS i szuka sojuszników u tych wybitnych )ponadprzeciętnie( prawników.

Wojna rybenki
Wojna rybenki
8 maja 2021 04:36

Kiedyś się musi PiS skończyć, zjednoczona chłopska partia