Waszczykowski szczerze zaprasza Polaków… tych lepszych

Jakie barwy narodowe reprezentuje Waszczykowski?

Szef MSZ Witold Waszczykowski, na sobotnim spotkaniu ze społecznością polonijną w Doylestown w stanie Pensylwania, nazywanego amerykańską Częstochową, nawoływał Polaków do powrotu do ojczyzny.

„Dzisiaj ojczyzna woła i apeluje o powroty, ponieważ rozbudowuje się i potrzebuje ludzi, którzy są doświadczeni, zdobyli umiejętności, wykształcenie, pracę, zawody na całym świecie” gorąco zachęcał w swym wystąpieniu.

Czym zachęcał Polaków do powrotu? Przede wszystkim rosnącym poziomem życia.

„Mamy najniższy w historii nowej Polski bezrobocie (…) mamy rosnący, jeden z najwyższych w Europie wzrost gospodarczy, cztery procent. Rozszerzamy programy wsparcia dla rodzin, to jest 500 plus dla dzieci. Mamy zamiar to rozszerzyć w najbliższych latach. Rozszerzamy programy socjalne, jak program mieszkalny” reklamował minister.

Nie wszyscy jednak Polacy mieliby być mile widziani w kraju nad Wisłą. Nie wiadomo dlaczego powrót naszych rodaków ze wschodu, z terenów byłego ZSRR nie budzi w ministrze szczególnego entuzjazmu. Wprost powiedział, że „Polski jako kraju nie stać na to, aby sprowadzić wszystkich i pomóc im zagospodarować się w Polsce. Nie zależy to tylko od rządu, ponieważ np. połowa życia gospodarczego jest w rękach samorządów a pracę mogą dać lokalni przedsiębiorcy, a nie władze” – tłumaczył.

No i po co tak niezgrabnie owijać w bawełnę?  Zwyczajnie opłaca nam się, żeby wrócili rodacy z kontem dolarowym. Czy to kogoś dziwi? Od dawna przecież wiadomo, że lepiej być młodym, zdrowym i bogatym.

Chociaż za PiSu miało być inaczej …
(Źródło: Interia.pl)

/md/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
bartBogusławZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Niech wracają do tego pisowskiego Eldorado.
Może jak inni polonusi dowiedzą się, jak tu na nich z utęsknieniem oczekiwano i jak im służono wszechstronną pomocą w urządzeniu się, to przejdzie im ochota na wspieranie moralne i finansowe prawicy.

Bogusław
Bogusław

Panie Waszczykowski, może Pan sobie gadać. Polacy amerykańscy dobrze wiedzą, że „Polska w ruinie” i Pana się nie posłuchają. Sam Pan to przecież niedawno wywrzaskiwał.

bart
bart

Polonusom polecam lekturę komiksu „Likwidator kontra kaczystan”. Tam się dowiedzą, dlaczego pis chce, żeby wracali