Waszczykowski tworzy swoją „armię”

Neomarksizm, rewolucja i wojna ideologiczna, czyli UE według Waszczykowskiego. Coraz bliżej do POLEXIT-u!?

Witold Waszczykowski nie może być przecież gorszy od Antoniego Macierewicza! Też buduje armię, złożoną z rycerzy, a dokładnie husarzy. Kosztować to będzie 250 tys. złotych, a „wojsko” Waszczykowskiego walczyć będzie z „oszczercami, którzy szkalują Polskę za granicą”.

Armia ma liczyć nawet kilka milionów rycerzy. „Rekrutować” ich będzie fundacja Reduta Dobrego Imienia. Na jej czele stoi Maciej Świrski, jednocześnie wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej – tej, która stoi za skandaliczną pisowską kampanią billboardową o sądach.

Nic więc dziwnego, że to właśnie Reduta Dobrego Imienia wygrała rozpisany przez MSZ konkurs „Dyplomacja publiczna 2017”. 250 tys. zł zostanie przeznaczone na stworzenie aplikacji o wdzięcznej nazwie „Rycerz”. – „Nasi wolontariusze, jak taka współczesna internetowa husaria ruszają i wysyłają wnioski o sprostowanie do oszczerców, którzy szkalują Polskę” – powiedziała Mira Wszelaka, prezes RDI. Husarię mają tworzyć przede wszystkim przedstawiciele Polonii za granicą.

Aplikacja ma umożliwiać zgłoszenie przypadku szkalowania Polski za granicą, np. użycia przez media zwrotu „polskie obozy koncentracyjne”. A o jakie szkalowanie tak naprawdę chodzi, wyjaśnił wspomniany już Maciej Świrski. – „Chcemy, by Polska była pokazywana w Europie sprawiedliwie. Ważne jest zaprzestanie w mediach światowych oskarżeń, że w Polsce jest rzekomo faszyzm, albo że rząd jest skrajnie prawicowy. To jest oczywista nieprawda”. Czyli znowu za publiczne pieniądze PiS będzie uprawiał partyjną propagandę.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polka gorszego sortuSobiepanAndrzejMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Kończ Waszcz, wstydu oszczędź………………….

Sobiepan
Sobiepan

W tamtych czasach sie mowilo- „sromu oszczedz”. A tak- Macku- masz kupe racji w tym ustepie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Waszcz i srom?………… Wolne żarty. Przecież temu panu i viagra nie pomoże. Kupa śmiechu… z przewagą kupy.

Andrzej
Andrzej

OK Mamy redutę Świra

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Świry Wszelakie, do boju o honor Ojczyzny! Oby to zniosła.