Watchdog Polska: „Zastraszanie przez TVP RPO Adama Bodnara jest niedopuszczalne”

Watchdog Polska: "Zastraszanie przez TVP RPO Adama Bodnara jest niedopuszczalne"

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska wysłało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów zawiadomienie o możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zarząd TVP, który pozwolił na publikację w stacji materiałów, mających „wywrzeć wpływ na czynności urzędowe RPO”. – „Zastraszanie przez TVP RPO Adama Bodnara jest niedopuszczalne. Zasady, w tym reguły demokratycznego państwa prawa, wyznaczają stałe granice….” – napisano na Twitterze stowarzyszenia.

Watchdog Polska o popełnienie przestępstwa podejrzewa członków zarządu TVP Jacka Kurskiego, Marzenę Paczuską i Mateusza Matyszkowicza.  – „(…) kierując pracami podległych im pracowników Telewizji Polskiej S.A. (…) groźbą bezprawną, polegającą na publikowaniu uwłaczających czci Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara lub jego osoby najbliższej, wywierają wpływ na czynności urzędowe Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, (…) polegających na staniu na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w innych aktach normatywnych” – napisał w zawiadomieniu pełnomocnik Watchdog Polska.

Wesprzyj KODUJ24.PL

To reakcja na falę krytyki i hejtu prawicowych środowisk na oświadczenie RPO w sprawie okoliczności zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. A o tym, jak sprawę relacjonowała TVP i TVP Info pisaliśmy w artykule „Kolejna nagonka? Śmierć Adamowicza wam oczu nie otworzyła?”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments