Ważny gest Zielonych. Odmowa udziału w zaprzysiężeniu i list otwarty do Andrzeja Dudy

Ważny gest Zielonych. Odmowa udziału w zaprzysiężeniu i list otwarty do Andrzeja Dudy

„Na potrzeby politycznej kampanii odczłowieczył Pan ludzi, szczując jednych na drugich. Dla władzy uwolnił Pan demony nienawiści, a teraz biernie przygląda się ludzkiemu nieszczęściu, które sam wywołał” – piszą w liście otwartym do prezydenta Małgorzata Tracz, Tomasz Aniśko i Urszula Zielińska z partii Zieloni.

 

„My, posłowie Partii Zieloni, nie weźmiemy udziału w uroczystości złożenia przez Pana przysięgi wobec Zgromadzenia Narodowego. Nie pozwala nam na to szacunek dla ludzi, których prawa, podczas Pańskiej prezydentury, są systematycznie ograniczane”.

Autorzy listu nawiązują w nim do słów atakujących osoby LGBT, jakie podczas kampanii wielokrotnie padały z ust kandydującego Andrzeja Dudy. „W dniu, w którym piszemy ten list, trójka młodych ludzi jest w więzieniu za pokojowy protest z tęczową flagą. Jeden z naszych przyjaciół boi się wyjść z domu, bo telewizja, na czele której stoją Pańscy koledzy, pozwoliła obwinić go z imienia i nazwiska za czyny, których nie popełnił” – czytamy.

 

Podkreślają, że od czasu, kiedy Andrzej Duda objął urząd prezydenta, poszkodowanych czy wręcz prześladowanych osób LGBT jest coraz więcej. Przypominają mu więc, że wielu ich znajomych i przyjaciół wyjechało z Polski, bo nie czują się tu bezpiecznie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Piszą do prezydenta o ludziach, którzy rozważają nawet samobójstwo. „Nie potrafią poradzić sobie z nienawiścią, która spotyka ich na ulicach naszego kraju niemal na każdym kroku. Nienawiścią, którą Pan świadomie podsyca” – czytamy w liście. „W Pana oczach nasi przyjaciele i przyjaciółki ‚to nie ludzie, to ideologia’. W naszych oczach to ludzie zasługujący na miłość i wsparcie. Prezydent, który tego nie widzi, nie powinien być prezydentem” – puentują Zieloni.

Tym samym Andrzej Duda złoży przysięgę o staniu na straży konstytucji bez trzech kolejnych świadków.

mpm

Źródło: wp.pl, partiazieloni.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jacek DolińskiKundziaJantarRyszardPredator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Predator
Predator

Ja nie mogę patrzeć na tego pasztetowego pajaca, wygląda i robi głupie miny jak benito mussolini, w głowie pustostan z faszystowskimi poglądami, mianował pod osłoną nocy prokuratorów, sędziów stanu wojennego na wysokie stanowiska w państwie, łamał konstytucję, ma za nic ludzi o innym światopoglądzie, szczuje ludzi przeciw sobie, swoimi głupimi wypowiedziami i zachowaniem kompromituje i tak już skompromitowaną Polskę i nas. Kto po tym wszystkkm może zaakceptować wybór tego buca na drugą kadencję????? bo ja w tym momencie nie uważam jego za prezydenta RP.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

On od początku nie był prezydentem RP, tylko prezydentem PiS-u, w skrócie PiSdentem.

Ryszard
Ryszard

Ten prezydent powinien stanąć przed TS, a nie składać przysięgę. Wykluczanie, napiętnowanie jakiejkolwiek mniejszości jest przestępstwem. On reprezentuje tylko jednego człowieka, a nie Polaków! Brawo zieloni!

Jantar
Jantar

Czytam właśnie w necie, że posłowie Lewicy, którzy poszli na zaprzysiężenie, mieli tęczowe maseczki! Brawo!!! Jakieś posłanki miały na sobie tęczowe sukienki. Wszystko to wywołało wkurw u prawicy 🙂 Tak, jak przewidywałam. 🙂

Kundzia
Kundzia

Jego orędzie to porażka.On nigdy nie odczłowieczył ludzi. Patrzenie jak ktoś cierpi z jego powodu to dla dudusia najwieksza satysfakcja.No i jeszcze ktoś za niego musi spłacić kredyt na willę w Krakowie.Lud niech cierpi i płaci.