Ważny urzędnik w KE o aferze Piebiaka: „W Unii tego typu afery jeszcze nie było”

Ważny urzędnik w KE o aferze Piebiaka: „W Unii tego typu afery jeszcze nie było”

Komisja Europejska uważnie śledzi sprawę hejtu na sędziów sprzeciwiających się pisowskim zmianom w sądownictwie. – „Z zaniepokojeniem przyjęliśmy doniesienia medialne w tej sprawie. Nie będziemy jej komentować, ale będziemy ją uważnie śledzić” – napisał w oświadczeniu rzecznik Komisji.

 

Jak donosi RMF FM, w KE mówi się, że afera Piebiaka „to dowód na to, iż źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa” i że „sprawa ta tylko potwierdza zarzuty komisji o upolitycznieniu sądownictwa”.

Brukselska korespondentka stacji powołuje się też na jednego z rozmówców, który stwierdził, że sprawa Piebiaka to coś niewyobrażalnego dla państwa respektującego zachodnie wartości. – Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W Unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal” – powiedział ważny urzędnik w KE.

 

Przypomnijmy, że Komisja Europejska przeszła do drugiego etapu postępowania o naruszenie prawa unijnego wobec Polski w sprawie wprowadzonego przez PiS systemu dyscyplinarnego dla sędziów. Następnym krokiem może być skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JabisZwinkasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

I to cała KE „Jeśli to się potwierdzi…”. To jak ma się jeszcze potwierdzić?

Zwinka
Zwinka

No proszę, wyprzedziliśmy Europę.!

Jabis
Jabis

A … co na to dupuś patetyczny? Jego KRYSZTAŁOWI sędziowie i … takie czyny? Jak to on im zalecał: – Nie ma silnego państwa bez sprawiedliwej, dobrze funkcjonującej władzy sadowniczej. Czy … już się śmiać?
Z sieci: – Nie wszyscy muszą być inteligentni. Ktoś przecież musi na PiS głosować.