Ważny wyrok sądu: „Nie ma ideologii LGBT, są ludzie”!

Okrzyk ****ć PiS nie jest szkodliwy społecznie – zadecydował sąd w Wałbrzychu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach stwierdził nieważność uchwały przeciw LGBT przyjętej przez Radę Gminy w Osieku (pow. staszowski). WSA twierdzi, że „strefa wolna od LGBT” ma charakter dyskryminujący wobec homoseksualistów.

 

Przywołany sąd unieważnił już wcześniej kilka uchwał na terenie świętokrzyskiego. „Dziś, tak jak w poprzednich sprawach, sąd uwzględnił wszystkie zarzuty przedstawione przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Stwierdził, że skarga zasługuje na uwzględnienie, przychylił się do zarzutów dotyczących naruszenia zasady legalizmu przez jednostkę samorządową. Według tej zasady organy władzy publicznej w Polsce działają tylko na podstawie i w granicach prawa. W ocenie sądu Rada w Osieku naruszyła tę zasadę i wydała uchwałę, do której wydania nie miała prawa” – podała M. Adamczewska-Stachura z biura RPO.

I najważniejsze: sąd przychylił się do argumentów Rzecznika dotyczących zakazu dyskryminacji. Stwierdził, że uchwała, którą wydała rada, miała charakter dyskryminujący wobec osób LGBT. Sąd potwierdził też, że nie istnieje coś takiego jak ideologia LGBT, a uchwały są wymierzone w ludzi” – uzupełniła przedstawicielka Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Decyzja WSA jest kolejnym sukcesem RPO w walce z dyskryminacją osób LGBT. Adam Bodnar spędził wiele miesięcy na zwalczaniu „stref wolnych do LGBT” – te powstawały w ostatnich latach na terenie całego kraju.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Poważnym problemem są też tzw. Samorządowe Karty Rodzin, które formalnie mówią o obronie konserwatywnych wartości oraz tradycyjnym modelu rodziny. Praktyka pokazuje jednak, że wymierzone są w tzw. ideologię LGBT i gender.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
12 września 2020 12:22

Gwoli ścisłości historycznej przypomnę, że tzw. ustawy norymberskie uchwalone przez hitlerowski otworzyły drogę do prześladowań i eksterminacji Żydów w Europie. Obalenie tych ustaw kosztowało ludzkość 55 mln trupów. Miejmy nadzieję, że obalanie uchwał anty-LGBT nie będzie tak kosztowne, a bezmyślni debile poniosą za to odpowiedzialność.
Na marginesie – dlaczego tak bardzo wzbraniamy się porównań PiS-u do NSDAP, a w szczególności Ziobry i jego kapciowych?

Marek
Marek
12 września 2020 19:45

Mało kto się już wzbrania. Wzbraniają się tylko pisowcy, ich obrońcy, symetryści, niewiele rozumiejące matoły, i może ci najbardziej wystraszeni, choć rozumiejący. Ludzie wystarczająco inteligentni już od dawna widzą tak wiele podobieństw pis to faszystów, że spokojnie można nazywać pis faszystowska władzą czy partią wyznającą kato-faszystowska ideologią.

Myśliciel
Myśliciel
12 września 2020 14:08

Jak to dobrze, że są jeszcze sędziowie, którzy potrafią stwierdzić oczywistość. Choć kluczowe jest tu słowo „jeszcze”. Smutne jest natomiast to, że sąd musi marnować czas na stwierdzanie oczywistości zamiast zajmować się tym czym powinien czyli rozsądzaniem niejasnych spraw., no ale na tym właśnie polega tworzenie samospełniającej się przepowiedni przez prawicowców, czyli zapychanie sądów bzdurami by potem niszczyć je przeprowadzając „reformy, bo działają za wolno”.

Jantar
Jantar
12 września 2020 20:47

Po to właśnie, żeby takich wyroków nie było, Ziobro przeprowadzi gruntowną zmianę organizacyjną i wyśle na emerytury lub zwolnienia dyscyplinarne każdego sędziego nie popierającego władzy. A czytałam gdzieś, że chcą zwiększyć kompetencje Dudy, żeby to on mianował każdego sędziego, a nie tylko I prezesa SN. Czyli wiadomo już dziś, że po „reformie organizacyjnej” zostaną w sądach tylko sędziowie z legitymacją partyjną PiS i tylko takich będzie nominował Duda na sędziów w czasie swojej kadencji. I na wiosnę można się spodziewać pierwszych procesów politycznych, jak również procesów obywateli nie będących katolikami. Obozy pracy w postaci przywróconych PGR-ów na ziemiach odebranych rolnikom już czekają na przymusowych pracowników.