We Wrocławiu ksiądz podczas mszy stwierdził, że koronawirus to kara za homoseksualizm i życie razem bez ślubu

Ksiądz z CzernikoSzczecin. Ksiądz atakujący uczennicę został zawieszony.wa pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przeciwko  protestującym.

– „Podczas kazania ksiądz bardzo żywiołowo dowodził, że maseczki i żele antybakteryjne nie pomogą nam w walce z koronawirusem, bo tylko modlitwa może ochronić ludzi. Tłumaczył, że epidemia to kara boska za życie w grzechu: za homoseksualizm, za pary, które mieszkają razem bez ślubu i za tych, którzy „mordują nienarodzone dzieci” – tak według relacji pani Patrycji wyglądała niedzielna msza w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła we Wrocławiu.

 

Jak opowiadała dalej „Gazecie Wyborczej”, ksiądz o lekarzach mówił, że wspierają „eksperymenty na płodach”, a teraz jeszcze „zakazują wiernym używania wody święconej, chociaż w kościele jest duża przestrzeń, nie to co w klubach”. – „A o Chińczykach powiedział, że „są brudni, jedzą nietoperze i martwe płody” – opowiadała pani Patrycja. Oburzeni ludzie jeszcze w trakcie tego kazania wychodzili z kościoła.

– „Jak można wmawiać ludziom, że ich orientacja seksualna jest powodem epidemii choroby? To jawne namawianie do nienawiści. Przez cały wieczór dyskutowałam o tym z przyjaciółmi. Wielu młodych mieszka razem bez ślubu. Niektórzy są innej orientacji. A tu ksiądz stawia ich wszystkich na równi z „mordercami dzieci”. Nie zgadzamy się na takie kazania. Właśnie dlatego z Kościoła odchodzą wierni, bo nie chcą słuchać bzdur” – podsumowała pani Patrycja.

 

Według ustaleń „GW” mszę tę odprawiał ks. Leonard Wilczyński. Jest duszpasterzem akademickim, ekonomem wspólnoty i kierownikiem bursy dla studentów. Opiekuje się parafialnym zespołem Caritas.

Reporterce gazety nie udało się porozmawiać z ks. Wilczyńskim. Ponoć „jest ostatnio trochę chorowity” i nie mógł podejść do telefonu. Na razie nie wiadomo, czy za głoszone przez niego treści zostanie ukarany.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
3 marca 2020 17:43

A pieprzyć kocopoły zabobonnego durnia w śmiesznej kiecce.

Dociekliwy
Dociekliwy
3 marca 2020 17:58

„Ponoć jest ostatnio trochę chorowity” – czyżby koronawirus? Tylko za co? Homoseksualizm czy pożycie bez ślubu?

Slavek
Slavek
5 marca 2020 18:38
Reply to  Dociekliwy

Jak ksiądz, to stawiam na pożycie dziećmi

Maciek123454321
Maciek123454321
3 marca 2020 18:55

Naprawdę w KK trzeba rozpocząć poważną dyskusję na temat zniesienia celibatu, bo coraz większej liczbie sukienkowych celibat rzuca się na mózgi. Cholerni popaprańcy. Nie wyobrażam sobie, aby coś takiego powiedział pastor ewangelicki. Następnego dnia wyleciałby z hukiem z parafii. Takie coś – tylko u katoli.

Kamil
Kamil
3 marca 2020 19:01

Ciekawe jak będzie się tłumaczyć jak sam złapie korona wirusa. Że jest męczennikiem i cierpi za nasze grzechy? Czasem mogli by pomyśleć zanim coś powiedzą na glos

Wolnościowiec
Wolnościowiec
3 marca 2020 19:30

Przypomniała mi się książka Dżuma, tam też był ksiądz który uważał że choroba to kara za grzechy.

Maja
Maja
4 marca 2020 08:31
Reply to  Wolnościowiec

Wolnościowiec, przecież twoi idole – Ziemkiewicz, Korwin, Michalkiewicz i cała reszta Konfederacji – uważają dokładnie to samo co ten szurnięty ksiądz. Sam zresztą nazywasz osoby LGBT homosiami i piszesz homofobiczne komentarze. Jesteś wyjątkowo obłudnym trollem

Wolnościowiec
Wolnościowiec
4 marca 2020 11:15
Reply to  Maja

Powiedz mi na jakiej podstawie uważasz mnie za homofoba? Bo uważam że tęczowe parady są niepotrzebne bo nie poprawiają wizerunku ludzi homoseksualnych? Równie dobrze możesz mnie nazwać antyklerykałem lub wmawiać mi że nienawidzę Kościoła tylko dlatego bo nie popieram wszystkich jego poglądów.
Co do Korwina i Ziemkiewicza – kiedyś ich lubiłem ale patrząc na to co robią od ostatnich lat straciłem do nich sympatię.

Bart
Bart
5 marca 2020 07:35
Reply to  Wolnościowiec

Sądzę – ale mogę się mylić :-), że Wolnościowiec jest homofobem, bo wyraża homofobiczne teksty. Słowo „homoś”, którego używa, jest słowem obelżywym. Tęczowe parady mu nie pasują… No właśnie, Dla osób nie mających uprzedzeń są to po prosty parady, z świetną atmosferą, tłumem radosnych ludzi – dla „zatroskanych” homofobów – coś nieakceptowalnego, psucie wizerunku.

Aha, co do Korwina i Ziemkiewicza, co do których rzekomo utracił sympatię – przypomnę, kiedy nastąpiła ta rewolucja w umyśle Wolnściowca. Otóż najpierw ich wychwalał na forum. Wycofywać rakiem zaczął się dopiero, gdy parę osób napisało, co sądzi o tych faszystach.

Ja
Ja
3 marca 2020 19:33

Już w latach 80 słyszałem jak ksiądz z ambony mówił, że kartki na mięso to kara boża za aborcję i nie chodzenie do kościoła…

Wolnościowiec
Wolnościowiec
4 marca 2020 11:17
Reply to  Ja

Ja bym podszedł do tego księdza i mu wytłumaczył że kartki na towary to zasługa socjalizmu i gospodarki cebtralnie sterowanej.

Annty
Annty
3 marca 2020 19:41

Ciekawe, ze to kara za homoseksualizm i życie bez ślubu a nie za molestowanie dzieci przez księży i zycie w przepychu.

Nihil
Nihil
3 marca 2020 20:21

Wszystkie sekty w tym kraju powinny utrzymywać się z datków swoich sekciarzy. Tyle mam do powiedzenia

Rafał P
Rafał P
3 marca 2020 21:46

Krótko mówiąc: wina kleru. Niejeden proboszcz żyje ze swoją służącą bez ślubu, a homoseksualistów wśród kleru jest masa.

jacek
jacek
3 marca 2020 22:14

Ja się zastanawiam nad jednym.Gdzie są zwierzchnicy tego księdza debila?Czy oni zaragowali na te głupoty głoszone w kościele? Gdzie jest biskup? Ja się nie odzywa to się zgadzaA póżniej się dziwimy że jest mało wiernych w kościołach i jest mało powołań do seminarium.Makabra

Anna
Anna
3 marca 2020 22:47

A ten pan skąd wie ze 2 zł -bo ja tego nie wiem a jestem kobietą!

vincent
vincent
4 marca 2020 00:09

Kosiarz umysłów…

Tomek
Tomek
4 marca 2020 07:12

Naprawdę dorośli i inteligentni ludzie słuchają tych wodolejców opierających swoją wiarę na zbiorze bajek i opowiadań? Hmmm…

Agnieszka
Agnieszka
4 marca 2020 17:45

co za ciemnota,,,strach to czytać,,,