We Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza

We Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza

„W centrum Wrocławia odsłonięto tablicę upamiętniającą prez. Pawła Adamowicza. Moim marzeniem jest, żeby pamięć o Nim, jego przesłaniu i dziedzictwie towarzyszyła nam codziennie. Dziękuję wrocławianom i prez. Jackowi Sutrykowi za to, że po raz kolejny pokazali solidarność z Gdańskiem” – napisała na Twittterze Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska odsłoniła tablicę wspólnie z prezydentem Wrocławia.

– „W Gdańsku, we Wrocławiu, w Warszawie, Nowej Soli, Sosnowcu i Sopocie, w każdej lokalnej społeczności potrzebujemy otwartości dla drugiego człowieka. Taki był mój szef Paweł Adamowicz i powinniśmy być jak on dzisiaj, jutro i pojutrze. Powinniśmy pamięć o nim i o tym, co robił, przekuwać nie tylko w tablice, ale w codzienne życie, by budować lepsze nasze małe ojczyzny. Miejmy wyciągniętą rękę, uśmiech i zobaczycie, że Polska będzie wtedy lepszym krajem, a o tym wszyscy marzymy” – powiedziała podczas uroczystości Aleksandra Dulkiewicz. – „Paweł Adamowicz doskonale wiedział, czym jest miasto otwarte. On to miasto budował na co dzień. Gdańsk tolerancyjny. Gdańsk solidarny. Gdańsk dla każdego, w którym wszyscy mieli czuć się tak samo dobrze. Ta tablica jest hołdem dla wybitnego samorządowca oraz przesłaniem, w które wierzył i które po sobie pozostawił. Także testamentem, który będziemy wypełniać” – dodał Jacek Sutryk.

Na tablicy znalazła się treść „Deklaracji Wrocławskiej na rzecz otwartości i dialogu międzykulturowego”, którą w 2016 r. podpisali przedstawiciele polskich miast. Zadeklarowali wtedy m.in. wpisanie do wieloletnich strategii miast programów, dotyczących promocji tolerancji, otwartości i społeczeństwa wielokulturowego; monitorowanie i przygotowywanie raportów dotyczących przypadków dyskryminacji oraz reagowanie na wszelkiego rodzaju wydarzenia o charakterze rasistowskim. Podpis swój złożył wówczas także ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NutkaWitold Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Witold
Witold

Dobrze, ze sa jeszcze w Polsce przyzwoici ludzie. Niech inne miasta biora przyklad.

Nutka
Nutka

U mnie w mieście już jest taka tablica od kwietnia:).