Według Gryglasa, zapowiedziany przez PiS „samorząd dziennikarski” będzie „eliminował z zawodu czarne owce”

„Gryglas straci stanowisko wiceministra. Za lojalność wobec JK dostanie pewnie fuchę w Orlenie lub Lotosie”

Czyżby poseł Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Gryglas bezwiednie zdradził cele zapowiedzianego w programie PiS „uregulowania zawodu dziennikarza”? W wywiadzie udzielonym Storytel stwierdził, że powołanie tzw. samorządu dziennikarskiego miałoby na celu „eliminowanie (z zawodu) czarnych owiec”.

 

 

– „Chodzi o to, żeby środowiska były zorganizowane i w skrajnych przypadkach eliminowały czarne owce. Żeby piętnowały negatywne zachowania” – tokował poseł Gryglas. Nie trzeba zbyt bujnej wyobraźni, żeby zorientować się, jakie to według PiS mogą być zachowania…

Na pytanie, czy kto miałby oceniać pracę dziennikarza i czy jeśli zostanie źle oceniony, to straci możliwość wykonywania zawodu, Gryglas odpowiedział: – „Trudno mi to przesądzać, trzeba zaczekać na szczegóły.

 

„Umówmy się TURCJA ROSJA BIAŁORUŚ to nas czeka i bez zbędnego pieprzenia jak on to robi. Sprawa jest jasna.. piszesz dobrze o rządzie albo więzienie lub wyrzucenie z zawodu”; – „No i proszę, w sam raz – równo 30 lat po upadku komunizmu robimy w tył zwrot”; – „Proponuję nie sprawdzać, jak ten „samorząd” będzie działał. Po prostu idźmy na wybory i głosujmy za demokracją, póki jeszcze możemy” – pisali internauci. – „Jeśli takie rzeczy posłowie PiS mówią przed wyborami, łatwo sobie wyobrazić, co będzie po wyborach” – podsumowała Eliza Michalik.

Przypominamy więc o naszej ogromnej prośbie, o czym piszemy tutaj: https://zrzutka.pl/rk6643.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WaldemarAdamBartjurekech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ech
ech

Aż dziwne, ile trzeba przekonywać tych nie chodzących na wybory, że wrzucenie kartki do urny jest jak działanie lekarstwa na chory organizm. Zakneblowanie ust dziennikarzom jest zaraz po łamaniu konstytucji i niszczeniu sądów największym przestępstwem ograniczającym demokrację.

jurek
jurek

Nowoczesnej nie zapomnę, że ten osobnik wszedł do sejmu z ich listy.

Bart
Bart

Ja bym optował raczej za wyelimowaniem osłów (kolor obojętny, baranów, a przede wszystkim świń, od których roi się w mediach rządowych.

Adam
Adam

Zapomnieliście dodać, że te indywiduum mówiło nie tylko o dziennikarzach, ale również o dezubekizacji żołnierzy – ustawa jest w sejmie od 2016 roku i po wygranych przez nich wyborach ma zostać wyciągnięta z „zamrażarki”.

Waldemar
Waldemar

Przy radosnym aplauzie, karnawałowym konfetti i w rytm disco-polo równym krokiem zmierzamy w stronę Węgier. Wystarczy popatrzeć, jak tam działają media, do kogo należy telewizja, radio i prasa, by zobaczyć przyszłość Polski.