Według hierarchów, Jędraszewski niczym Prymas Tysiąclecia, prorok i Jerzy Popiełuszko razem wzięci

Według hierarchów, Jędraszewski niczym Prymas Tysiąclecia, prorok i Jerzy Popiełuszko razem wzięci

Hierarchowie Kościoła Katolickiego coraz częściej przekraczają w swoich opiniach granice przyzwoitości. Ostatnio najbardziej „rozpędził” się Arcybiskup Stanisław Gądecki, który podczas niedzielnej mszy na stadionie w Chojnie odniósł się do wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nazywającego środowiska LGBT „tęczową zarazą, która zagraża sercom i umysłom”.

Biorąc hierarchę w obronę przekonywał, że krytykę wymierzoną w wypowiedź metropolity krakowskiego można porównać do agresji wobec proroków, którzy w przeszłości byli prześladowani za swoje poglądy.

Tym sposobem nawiązał do historii proroka Jeremiasza. „Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym, trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli” – mówił arcybiskup Gądecki.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Brnąc dalej w swoim wywodzie duchowny wyjaśniał dlaczego tak jest: „Bo przekazuje ludziom to, co mu Bóg powiedział, a nie to, co ludzie pragną usłyszeć. Ludzie zazwyczaj nie wierzą w proroctwa, które nie potwierdzają ich własnej opinii” – podsumował.

Na koniec dodał, że podobnie jak z metropolitą niegdyś „postąpiono z błogosławionym Jerzym Popiełuszką, którego najpierw usiłowano zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły”. (…) „Coś podobnego dzieje się teraz z arcybiskupem Jędraszewskim” – podkreślił.

Pan Gądecki nie jest zbytnio odosobniony w swojej ocenie sytuacji. Wcześniej z Jędraszewskim solidaryzował się też kardynał Stanisław Dziwisz. Wsparcie okazali mu również m.in. arcybiskup częstochowski Wacław Depo, który porównał Jędraszewskiego do Jezusa, a także kard. Zenon Grocholewski, prymas Czech kard. Dominik Duka, oraz wspólnota Franciszkanów i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Tadeusz Rydzyk powiedział z kolei, że postawa abp. Jędraszewskiego upodobniła go do Prymasa Tysiąclecia.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Mariaszkoda słówSawonarolaPolka gorszego sortuNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Szykuje się kolejny santo subito.

smętek
smętek

Dla podgrzania atmosfery powinni spowodować jakiś wypadek z udziałem arcybiskupa i powiedzieć, że to sprawka tych z LGBT. Mam apel do moderatora: proszę tak jak leci nie wycinać wszystkich moich wypowiedzi bądź przesłać informację, że nie powinienem pisać.

Zbyszek
Zbyszek

Jaki Bóg potrzebuje takich kapłanów?

Jantar
Jantar

Toruński wraz ze samozwańczym Zbawcą Narodu z Nowogrodzkiej.

HerodAntypis
HerodAntypis

Osobliwy duumwirat opętany żądzą szmalu i władzy.

szkoda słów
szkoda słów

Jestem prawie pewien, że oni nie służą Bogu………

Maria
Maria

służą mamonie

Nihil
Nihil

Boga nie ma, nie było i nie będzie. Ale te wszawe glisty wmawiają ludziom że istnieje po to by żyć bogato i zarządzać.
Gdyby te szmaty wierzył w Boga i przestrzegały Ich niego dekalogu to nie byłyby szmatą i a prawnymi, pogodnym ludźmi. Sekty WON!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Taką wypowiedź można skwitować tylko tak: bredzą jak Piekarski na mękach. Z tego dobrobytu i pychy już im się we łbach pozajączkowało.

Sawonarola
Sawonarola

Nędzne kreatury,wprost czarna zaraza……

Maria
Maria

„Dziś prorocy także są obrzucani błotem,”
Nikt nie musi ich obrzucać błotem, bo sami się unurzali w bagnie pedofilii.

Nazywanie czy przyrównywanie tego arcybiskupa do proroka, to jest wstyd, grzech, szarganie świętości