Według naszych rządzących, granica z Białorusią już płonie… ale oni nas uratują

Według naszych rządzących, granica z Białorusią już płonie… ale oni nas uratują

Stan wyjątkowy wprowadzony i tak naprawdę tylko rządzący wiedzą, do czego on potrzebny.

Jednak ważne w tej chwili jest jedno. Trzeba za wszelką cenę udowodnić zasadność jego wprowadzenia, więc co rusz podkreśla się „napiętą sytuację przy granicy” i wprowadza kolejne rozporządzenia, dzięki którym naród ma uwierzyć, że inaczej się nie da i tylko ten rząd obroni nas….przed czym? To mało istotne. Ważne, że to „coś” zagraża naszej suwerenności i wolności.

Mariusz Błaszczak stara się jak może unieść ciężar odpowiedzialności za Polskę, podniósł więc gotowość WOT i zarządził, by ochotnicy byli gotowi do stawienia się w jednostkach w ciągu sześciu godzin po ewentualnym wezwaniu.

Wielka operacja „Silne Wsparcie” rozpoczęta!

W razie potrzeby nawet 23 tys. terytorialsów może w każdej chwili zaangażować się w operację „Silne Wsparcie” i ochronę granicy. Podjąłem decyzję o zmianie statusu gotowości WOT do natychmiastowego stawiennictwa”.

Według naszych rządzących, granica z Białorusią już płonie… ale oni nas uratują

W ramach tej operacji żołnierze mają patrolować miejscowości objęte stanem wyjątkowym, pilnować porządku, wspierać mieszkańców, informować, jak mają się zachować, gdy już coś się zacznie dziać.

Odnoszę wrażenie, że marzeniem obozu władzy jest, by faktycznie jakiś ruch na granicy się zrobił. By doszło do jakiejś prowokacji, może przerzucenia na nasze terytorium kilku żołnierzy biorących udział w manewrach wojskowych po drugiej stornie granicy.

Według naszych rządzących, granica z Białorusią już płonie… ale oni nas uratują

Jesuuuu! Jakby to było wspaniale. No i zapewniłoby to taką miłość oraz wdzięczność narodu, że oddaliby prezesowi i jego ludziom władzę na wsze czasy.

A to się im marzy, prawda?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
10 września 2021 13:34

Wsparcie? No ok ale silne? Ktoś się zagalopował. Nie daj Boże jakaś ruchawka na granicy (to nie to o czym niektórzy myślą widząc słowo ruchawka) i będzie problem. W tych wielkich plecakach to chyba mają po parę opakowań pampersów. Takiego pospolitego ruszenia chcą używać? Tylko do robienia pozorów. Antoni Parówkowicz wróci do mediów jako twórca tej formacji. Ja nie tęsknię za nim.

Nayabuck
Nayabuck
11 września 2021 03:36

Jak pokazała historia Rzeczypospolitej pospolite ruszenie w prawdziwej wojnie pospolicie się poddawało – bo sianokosy były ważniejsze od np. szwedzkiego najeźdźcy.