Według Pawłowicz, Kaczyński mógłby startować do tytułu Polki stulecia

Pan prezes i kobiety

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, redakcja tygodnika „Wysokie obcasy”, ogłosiła we wrześniu plebiscyt na Polkę Stulecia.

Pojawiło się sto propozycji – od artystki Magdaleny Abakanowicz po Magdalenę Żernicką-Goetz, pierwszą Polkę, która została profesorem w Cambridge. Pod literką „G” znalazło się nawet nazwisko Anny Grodzkiej, pierwszej i jedynej jak dotąd transseksualnej posłanki w polskim Sejmie, co nawiasem mówiąc spotkało się z oburzeniem środowisk konserwatywnych. „Całkiem powariowali?!” – pytał portal wPolityce.pl.

Plebiscyt jak plebiscyt… pomysł dobry, ale sensacja żadna, chyba że swoje trzy grosze dołoży ktoś taki jak np. PiS-owska funkcjonariuszka Pawłowicz. Posłanka przedstawiła bowiem własne kandydatury na Polkę Stulecia. Wymieniła Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Witolda Pileckiego, ojca Maksymiliana Kolbe, kard. Stefana Wyszyńskiego, Jana Pawła II i oczywiście Jarosława Kaczyńskiego.

„Wysokie Obcasy” nie zlekceważyły tego pomysłu i ze śmiertelną powagą odpowiedziały Pawłowicz.

Dziękując jej „za wspaniałe propozycje uwzględniające ideologię gender”. Ani naczelnik Piłsudski, ani prezes Kaczyński nie znajdą się jednak na liście propozycji. Wszystko tylko dlatego, że „niestety zamknęliśmy już zgłoszenia do plebiscytu” – wyjaśniła całkiem poważnie redakcja.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ObserwatorGrześsmętekStanisławMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

A tej ropuchy Pawłowicz nikt nie zgłosił na Polkę stulecia?

Stanisław
Stanisław

Jest to realne – w duecie z czeskim Zeemanem – bo to POLKI TRZEBA DWOJGA!!

smętek
smętek

Krycha udowodniła, że jeśli chodzi o uhonorowanie płaskodziobego to gender jek ok!

Grześ
Grześ

Krycha powiedz wreszcie jaka jest orientacja seksualna szefa ??? bo jeżeli wystawiasz go do konkursu ,,kobitka 100-lecia,, to ja nabieram pewnego podejrzenia ……

Obserwator
Obserwator

I jeszcze dodał bym „cudownego dziecka” tysiąclecia.