Według rzecznika policja nie pilnuje domu prezesa. To co tam robi codziennie 40 funkcjonariuszy?

Według rzecznika policja nie pilnuje domu prezesa. To co tam robi codziennie 40 funkcjonariuszy?

Reporterzy TVN24 bacznie obserwują willę prezesa Kaczyńskiego, a zwłaszcza zaangażowane w ochronę prezesa służby policyjne.

Prawie rok temu poinformowali oni, że pod domem Kaczyńskiego pełni służbę 18 policjantów w ciągu doby. Po tym artykule umundurowani funkcjonariusze zniknęli, ale szybko pojawili się ponownie.

Jak to wygląda dzisiaj?

Z dokumentu, do którego dotarli reporterzy wynika, że na jednej z trzech 8-godzinnych zmian jest 26 policjantów. Jak podkreśla rozmówca TVN24, „Z reguły działa to tak, że trzy patrole piesze na placu Wilsona są tam tylko po to, by w razie potrzeby dotrzeć do oddalonego o kilkaset metrów domu Kaczyńskiego” i dodaje- „My się już śmiejemy, że OPP, to nie są Oddziały Prewencji Policji tylko Ochrona Placówek PiS-owskich”.

W ochronie są też nieumundurowani funkcjonariusze, którzy należą do Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Teraz 40-60 procent policjantów z tego wydziału jest wykorzystywanych właśnie do ochrony VIP-ów i nie ukrywają oni, że „są rozgoryczeni. Trudno byłoby im się teraz odnaleźć na ulicy. To wpłynęło też na atmosferę w wydziale, który jest podzielony”.

Gdyby ktoś jednak zapytał nadkomisarza Sylwestra Marczaka, rzecznika Komendy Stołecznej Policji, to usłyszałby, że „policja nie pilnuje domu wicepremiera”.

To, że we okolicach domu prezesa jest tylu policjantów, to wina opozycji, bo „gdyby nie było zgromadzeń, to nas by tam nie było. Są prowadzone postępowania dotyczące gróźb pozbawienia życia, więc gdyby nas tam nie było, a doszłoby do nieszczęśliwego zdarzenia, to telewizje zadałyby mi pytanie, dlaczego policja nie zareagowała w sposób właściwy?„.

Poważnie?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
10 maja 2021 09:23

Pamiętajmy, że nikt nas nie przekona, że białe jest białe etc. Także etatowi rzecznicy policji …

HerodAntypis
HerodAntypis
10 maja 2021 10:54

Przydadzą się jako tragarze komornika, gdy już dojdzie do wyczekiwanej i zasłużonej eksmisji.

druh Marek
druh Marek
10 maja 2021 18:35

Nie pamiętam,by jakiegoś wicepremiera takie sily policyjne ochraniały wcześniej. Jak widać Kaczyński był, jest i będzie tchórzem/cykorem/cieniasem -jak kto woli. Wie jak wielu ludzi obraził,jak wrednym jest człowiekiem,ile złego zrobił dla Polski i spać spokojnie nie może.Myśli,że dziesiątki stójkowych i „cichociemnych” da mu psychiczny komfort.Tak dzieje sie na całym świecie z dyktatorami- czym większy drań tym więcej policjantów.

smętek
smętek
10 maja 2021 19:39
Reply to  druh Marek

Stary cap Kaczyński nie rozumie, że ludzie obrażani przez niego nie chcieliby w niego rzucić nawet rolką papieru toaletowego. To zero ochraniane przez mundurowych chce nam pokazać jaki jest ważny dla Polski ale to nie liczba milicjantów na Mickiewicza jest ważna.

AntyPis
AntyPis
10 maja 2021 22:48
Reply to  druh Marek

Sądzę, że to inna motywacja. To mania wielkości. Jemu wydaje się, że demonstrując w sposób ostentacyjny jaką ma ochronę stanie się w oczach wyznawców ważniejszy. To ma pokazać jego wielkość. A pokazuje nicość.

Maciek123454321
Maciek123454321
11 maja 2021 06:53

Byłem tam niedawno na przechadzce. Biedak otoczony przez mieszkających obok lewaków, masonów, pedałów i inną hołotę gorszego sortu. Jeden sąsiad wywiesił plakat Strajku Kobiet, drugi tęczową flagę. ZGROZA!!!!! Jedyna kamera na słupie skierowana na chodnik przed ruderą prezesa.

Wiesław
Wiesław
12 maja 2021 11:37

Jest Prezes niewątpliwie skarbem narodowym. A skarb najbezpieczniej czuje się zakopany.