Według Sellina, pedofilia księży to margines, a „Kościół jest chłopcem do bicia”

Według Sellina, pedofilia księży to margines, a „Kościół jest chłopcem do bicia"

Czy wypowiedź Jarosława Sellina z PiS należy traktować jak odzwierciedlenie poglądów w jego partii? Wiceminister kultury postanowił wypowiedzieć się w TVP Info na temat raportu Episkopatu o księżach pedofilach w polskim Kościele. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule „Szymon Hołownia po konferencji na temat pedofilii krytykuje hierarchów i wzywa prymasa „do roboty”.

Sellin postanowił stanąć w obronie Kościoła: – „Bądźmy sprawiedliwi – Kościół rzymskokatolicki jest od lat chłopcem do bicia w tej sprawie, nie tylko w Polsce zresztą. Tymczasem dowiedzieliśmy się z tego raportu, że jest trzysta czterdzieści kilka przypadków w ciągu 30 lat”. Na tym nie poprzestał. – „Ale spójrzmy na tę cyfrę – to oznacza, że wśród 60 tys. duchownych w Polsce tego typu przypadki mają miejsce dziesięć, może dwanaście w roku. To jest margines. Dlaczego wszyscy się tak rzucają na Kościół rzymskokatolicki w sytuacji, kiedy się okazało, że to zjawisko jest marginalne, jeśli chodzi o 60 tys. duchownych w Polsce? Bardzo bym prosił, żeby się tak nie pastwić nad Kościołem, bo Kościół procedury wewnętrzne w tej sprawie uruchomił” – stwierdził Sellin.

Ta skandaliczna wypowiedź musiała wywołać oburzenie internautów: – „Jak najłatwiej usprawiedliwić potężną, a zarazem represyjną i zbrodniczą instytucję? Przedstawiając ją jako ofiarę. Nareszcie zaczęto mówić o bezkarności księży pedofilów, więc władza przedstawia ją jako biedną i pokrzywdzoną”; – „Pan Jarosław Sellin był łaskaw powiedzieć, że pedofilia księży to problem marginalny, a sam Kościół nie jest chłopcem do bicia… Tak, ma Pan rację… Nie jest chłopcem… Jest oprawcą i potworem…”; – „Pana Sellina proponuję zaprosić na spotkanie z ofiarami księży-pedofilów; niech prosto w twarz powie im: wasza trauma to margines”; – „Oby marginesem stali się tacy politycy”.

bt

Źródło: gazeta.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
JantarZwinkaWaldemarTomaszJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Wspólnota przestępców. Dla utrzymania władzy (jedynie słusznej!) ofiara z kilkudziesięciu, kilkuset, a nawet kilku tysięcy dzieci to po prostu zwykła rzecz, więc nie warto o niej nawet wspominać. Rytuał „ekspiacyjny” został odbębniony, więc czego się k..wa czepiacie?!

Jabis
Jabis

Sellin … to taka szmata, no może chorągiewka. Kariera partyjna: ZCHN, Koalicja Republikańska, Partia Konserwatywna, Polska XXI, PIS. taki przybłęda … musi się starać. Jak UMI.

wladzio
wladzio

Członek klanu Opus Dei..

Anda
Anda

Sellin – obrońca pedofilów w koloratkach. Jeden z bardzo licznych w pis.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam rację mówiąc, że KK=PiS, a PiS=KK.

Zbyszek
Zbyszek

Wędkarze stają w obronie interesów wędkarzy, cykliści cyklistów, złodzieje złodziei itd itd…

Marek
Marek

I tak późno się wzięli za obronę kościoła, który ich wspiera jak może, i do tego niemrawa ta obrona.
W sprawie marginesu warto przypomnieć, że to tylko dane kościoła i mają taką wartość jak przestępca mówiący „ja ukradłem tylko 10 złotych na chleb” podczas gdy podejrzany jest o kradzież 1000zł. Zresztą do najważniejszego i najbardziej bulwersującego punktu tej sprawy ani kościół ani Sellin (PiS) się nie odniósł, mianowicie do systemowego ukrywania sprawców pedofilii.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Panie sellin, tych trzysta kilkadziesiąt przypadków to czubek czubka góry lodowej. Albo pan tego nie rozumie, bo odkąd zbratał się pan z PiS-em pańska inteligencja poszła ostro w dół, albo pan rozumie i usiłuje wcisnąć nam ciemnotę.

Tomasz
Tomasz

1550 do 2400 ksiezy w Polsce to bezkarni pedofile, uprawiajacy swoj haniebny proceder. Chronieni przez ‚Episkopad i do tego rzad i prokurature Ziobry. Statystycznie 5 do 8 % ksiezy to pedofile i zboczency.

Waldemar
Waldemar

Ulubiony zwrot propagandzistów PiS: „Margines”. Neofaszyści w Polsce ze swoimi festiwalami, urodzinami Fuhrera, szubienicami, banerami i plakatami – „marginalne zjawisko”. Publikacja manifestu bandziora z Nowej Zelandii na stronie „Marszu Niepodległości” to też „margines marginesu”. Pedofilia w Kosciele to też margines, choć w takiej Irlandii wywołał wstrząs po którym tamtejszy Kościół nie może się pozbierać. W zeszłym roku do seminariów zgłosiło się .. 5 kandydatów. W arcykatolickiej niegdyś Irlandii. Ale dla pana Sellina jest to zapewne również margines, który nas nie dotyczy.

Zwinka
Zwinka

Posłużę się wypowiedzią Szymona Hołowni : czy Sellin mówiłby o „marginesie”, gdyby dowiedział się, że ksiądz zgwałcił jego córkę, kiedy była dzieckiem. ? Mam dorosła córkę, mam też małą wnuczkę i nie mogę sobie nawet takiego koszmaru wyobrazić. Chyba bym drania łopatą zatłukła….

Jantar
Jantar

W „katolickiej Polsce PiS” cała wieś zatłukłaby twoją córkę, czy wnuczkę, że „śmie oskarżać świętego człowieka, namiestnika samego Boga na ziemi, przez którego sam Bóg przemawia”.

Zwinka
Zwinka

Wiem. Wielowiekowe pranie i tak już prymitywnych mózgów zrobiło swoje.