Według Szumowskiego: „pójście do wyborów jest bezpieczniejsze w tej chwili niż na zakupy”

Nowy rekord dobowy zakażeń Covid 19

Kilka dni temu Mateusz Morawiecki bez najmniejszych wątpliwości apelował do, między innymi, najstarszego elektoratu o „tłumny” udział w wyborach. Szef rządu ze znajomością tematu godną tytularnego epidemiologa zapewnił naród, że latem wirus jest słabszy i nic nikomu się nie stanie z powodu uczestnictwa w głosowaniu.

 

Może w sztabie Dudy ktoś wymyślił, że bardziej przekonujący, w kwestii bezpieczeństwa udziału w wyborach, byłby głos lekarza niż bankiera. W trybie wyborczym (jak mniemam) oddelegowano do mediów ministra zdrowia i mamy kolejny komunikat:” jak analizowaliśmy, ile czasu spędzają wyborcy w lokalu, to jest to kilka minut, a sama definicja przypadku wymaga obecności pod jednym dachem, w bliskim kontakcie około 15 minut. W związku tym akurat pójście do wyborów jest bezpieczniejsze w tej chwili niż na zakupy” – czytamy na rmf24.pl

Łukasz Szumowski porównał także poziom przestrzegania rygorów pandemicznych w sklepach gdzie bardzo często nie stosuje się nakazu noszenia masek i zachowania bezpiecznej odległości między kupującymi z poziomem przestrzegania wspomnianych reguł w lokalach wyborczych.

 

W tych ostatnich, jego zdaniem, przepisy są: „rygorystycznie przestrzegane”.

Minister zdrowia odniósł się również do stwierdzenia swego przełożonego, że epidemia jest w odwrocie: „jeżeli patrzymy na wskaźniki epidemiczne na pewno sytuacja się poprawia (…), ale oczywiście zawsze trzeba mieć pokorę, bo jest ona nieprzewidywalna„. Aby jednak obraz nie był zbyt różowy Szumowski przypomniał, że po lecie….przychodzi jesień a wraz z nią obawy o wzrost zachorowalności na koronawirusa i konieczność powrotu do restrykcji związanych z ochroną przed wirusem.

Za kilka dni mamy ostateczne głosowanie w wyborach prezydenckich i zdaniem przedstawicieli rządu nic złego, w związku z głosowaniem, nam nie stanie.

/as/

Źródło:rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Irenagreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Szanowny pan minister zapomniał dodać , że niektóre zakupy są jednak bezpieczniejsze, niż pójście do wyborów, bo są całkowicie bezkontaktowe, np. kupno: masek, przyłbic czy respiratorów. I niekiedy nawet kupujący nie może się zarazić towarem bo, nawet, mimo że zapłacił,, to i tak go nie otrzymuje..

Irena
Irena

W niebo patrzący zaklinacz rzeczywistości !!!