Według TVP Info, Sobieski pod Wiedniem pokonał… islamistów

Według TVP Info, Sobieski pod Wiedniem pokonał… islamistów

– „Przez tyle lat słyszałem, że Sobieski pokonał Turków pod Wiedniem. Dziś – „islamistów”. Czy to dlatego, że Erdogan to jeden z idoli Jarka?” – to tylko jeden z wielu komentarzy po kuriozalnej wiadomości TVP Info.

Dziś przypada 334. rocznica bitwy pod Wiedniem, w której wojska polsko-austriacko-niemieckie pod wodzą Jana III Sobieskiego rozgromiły armię Imperium Osmańskiego. Klęska Turków zahamowała ich marsz na Europę. O tej rocznicy TVP Info informuje następująco: – „334 lata temu wojska Jana III Sobieskiego pokonały islamistów z Imperium Osmańskiego”.

Bitwa pod Wiedniem rozegrała się w wieku XVII. Pojęcie islamizmu, a więc politycznej ideologii wywodzącej się z fundamentalizmu islamskiego, powstało w drugiej połowie XX wieku.

Nic dziwnego więc, że wpis TVP Info stał się przedmiotem komentarzy i kpin internautów. – „Nie mieszajcie współczesnych doktryn politycznych z historią, bo wychodzi z tego karykatura”;„Macie jakąś obsesję na temat uchodźców, islamistów, zamachów.”; – „Odłóżcie na chwilę prostacką propagandę i poczytajcie sobie co nieco o historii”; – „W lipcu dowiemy się z TVP Info, że pod Grunwaldem wojska Jagiełły pokonały nazistów”.
(Źródło: gazeta.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekHANNAbartPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Ta cała TVP to największy sukces Moskali. Pokazuje jak ochoczo polscy nacjonaliści i hierarchia kościelna realizuja plany putinistów. I jacy są z tego dumni. Ciekaw jestem ilu z nich pasuje do opinii Giertycha o facetach którzy renty będą brać w rublach.

bart
bart

tvp prowokuje islamistów, żeby zaczęli działać w Polsce. Proszę zwrócić uwagę, że pisowcom byłoby bardzo na rękę, gdyby w Polsce był jakiś zamach.
Mechanizm wiele lat temu przećwiczył putin, wysadzając 2 bloki mieszkalne i prowokując wojnę z Czeczenią.

smętek
smętek

U nas pisuary przećwiczyły to, oczywiście w malutkiej skali, w czasie wyborów prezydenckich w 2005 r. Przy wejściach do stacji metra znaleziono „podejrzanie wyglądające pakunki”. Ówczesny kandydat na prezydenta zaklinał się, że sprawców ustalą, spokój zapewnią. Przed tą hecą jego szanse nie były oszałamiające ale po – został prezydentem. A co do islamu – toż teraz żadne gadające głowy nie mówią o muzułmanach to niby skąd takie orły w kurwizji mają wiedzieć.

HANNA
HANNA

WSTYD , ŻE TELEWIZJA PUBLICZNA PLECIE TAKIE BZDURY , MOŻE KURS HISTORII BY SIĘ PRZYDAŁ ? KŁAMSTWO , ŻE AŻ WSTYD KOMENTOWAĆ. JAKAŚ FOBIA ICH OGARNĘŁA.