Według Waszczykowskiego, Polska pomaga imigrantom

Waszczykowski chciał dopiec Budce - „Ponoć "Argumentum ad personam" nie przystoi dyplomacie”…

To jedna z pierwszych fałszywych tez, którą PiS próbowało wtłoczyć ludziom do głowy. Niedługo po wygranych wyborach w styczniu 2016 r. Beata Szydło w Parlamencie Europejskim opowiadała, że Polska przyjęła około miliona uchodźców z Ukrainy.

Wtedy prostował te słowa ambasador Ukrainy, który zaznaczył, że obywatele jego kraju na terenie Polski są migrantami ekonomicznymi, a nie uchodźcami. A z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynikało, że w ostatnich latach status uchodźcy otrzymało kilkunastu obywateli Ukrainy.

Minęło półtora roku i właściwie nic się nie zmieniło… Teraz wprawdzie pisowscy działacze rzadziej nazywają Ukraińców uchodźcami, ale podkreślają, jak to im rząd pomaga. – „Tylko w ciągu sześciu miesięcy tego roku Polska wydała Ukraińcom ponad 750 tys. wiz z prawem pobytu i pracy. Dzięki temu miliardy euro są przesyłane z Polski do ukraińskich rodzin i biznesu ” – wyliczył szef MSZ Witold Waszczykowski.

W ten oto sposób specjalista od San Escobar zadał kłam stwierdzeniom „wrażego Zachodu”, że Polska nie chce pomagać imigrantom. Cóż, kłamstwo powtórzone wiele razy, w końcu staje się prawdą.
(źródło: natemat.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
bartMaciek123454321gboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gboor
gboor

Płacenie za uczciwie wykonaną pracę nie jest żadnym pomaganiem. W dodatku nie płaci rząd, tylko pracodawcy, którzy ich zatrudniają. Kolejna wypowiedź skierowana do pisowskiego elektoratu, bo w UE nikt przecież nie wierzy w takie banialuki

Maciek123454321
Maciek123454321

Kończ Waszcz, wstydu oszczędź…….

bart
bart

Gospodin Waszczykowskij ma oczywiście rację. Rząd pomaga przecież pisowscom, uciekinierom z krainy rozumu i przyzwoitości, w której już nie mogli wytrzymać.