Według Waszczykowskiego, Polska pomaga imigrantom

Neomarksizm, rewolucja i wojna ideologiczna, czyli UE według Waszczykowskiego. Coraz bliżej do POLEXIT-u!?

To jedna z pierwszych fałszywych tez, którą PiS próbowało wtłoczyć ludziom do głowy. Niedługo po wygranych wyborach w styczniu 2016 r. Beata Szydło w Parlamencie Europejskim opowiadała, że Polska przyjęła około miliona uchodźców z Ukrainy.

Wtedy prostował te słowa ambasador Ukrainy, który zaznaczył, że obywatele jego kraju na terenie Polski są migrantami ekonomicznymi, a nie uchodźcami. A z danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców wynikało, że w ostatnich latach status uchodźcy otrzymało kilkunastu obywateli Ukrainy.

Minęło półtora roku i właściwie nic się nie zmieniło… Teraz wprawdzie pisowscy działacze rzadziej nazywają Ukraińców uchodźcami, ale podkreślają, jak to im rząd pomaga. – „Tylko w ciągu sześciu miesięcy tego roku Polska wydała Ukraińcom ponad 750 tys. wiz z prawem pobytu i pracy. Dzięki temu miliardy euro są przesyłane z Polski do ukraińskich rodzin i biznesu ” – wyliczył szef MSZ Witold Waszczykowski.

W ten oto sposób specjalista od San Escobar zadał kłam stwierdzeniom „wrażego Zachodu”, że Polska nie chce pomagać imigrantom. Cóż, kłamstwo powtórzone wiele razy, w końcu staje się prawdą.
(źródło: natemat.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gboor
gboor
5 września 2017 09:34

Płacenie za uczciwie wykonaną pracę nie jest żadnym pomaganiem. W dodatku nie płaci rząd, tylko pracodawcy, którzy ich zatrudniają. Kolejna wypowiedź skierowana do pisowskiego elektoratu, bo w UE nikt przecież nie wierzy w takie banialuki

Maciek123454321
Maciek123454321
5 września 2017 11:13

Kończ Waszcz, wstydu oszczędź…….

bart
bart
5 września 2017 14:51

Gospodin Waszczykowskij ma oczywiście rację. Rząd pomaga przecież pisowscom, uciekinierom z krainy rozumu i przyzwoitości, w której już nie mogli wytrzymać.