WEJDĄ, NIE WEJDĄ?

Oj, to musi boleć! Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy spadło poniżej 30%

Tak witaliśmy się w słusznie minionych czasach, bojąc się interwencji naszego wielkiego brata. Dostałam nawet wówczas telegram następującej treści: a jednak stop nie weszli stop. Teraz różni politycy twierdzą, że nie było żadnego zagrożenia. Pewnie, że nie było, nie musieli wchodzić. Byli na miejscu w ilości wystarczającej.

Wyprowadził ich Wałęsa, którego „historycy” rządowi usiłują wygumkować z Solidarności, jak nie przymierzając Stalin Trockiego z fotografii. Los Trockiego skończył się nie tylko na wymazaniu go ze zdjęcia. Wałęsa żyje i życzymy mu zdrowia. Zwłaszcza, że jest w grupie ryzyka, jak cały naród. Liczba zakażeń wzrasta, bez względu na to czy wierzysz w Covida czy nie. Premier dawno ogłosił, że zagrożenia nie ma i starzy ludzie mogą iść głosować. Jak ich ubędzie to mniej trzynastek będzie się wypłacało. Tyle wiedzą.

Teraz też, przy spotkaniu on-line czy osobistym, w maskach oczywiście, pytaliśmy się: Wejdą nie wejdą? Czy Gowin wejdzie znów do tej samej brudnej rzeki, do koalicji, z której już, już wychodził, drzwi jednak zostawiał uchylone. Ziobro, odsądzany od czci i wiary przez PiS i jego najważniejszych „celebrytów”, wygiął się w wielki znak zapytania. Miał stracić stanowisko ministra sprawiedliwości, nomen omen.

Warto przeczytać wywiad Roberta Mazurka z Michałem Dworczykiem, szefem kancelarii premiera. Mazurek nieźle dociska ministra, bo prawie wszystkie te młode wilczki są ministrami. Ten jednak jak rasowy cyrkowiec, spaceruje po linie, wygibasy robi, prawie spada, nawet wisi na rękach, znów wskakuje na linę, nie potwierdza i nie zaprzecza.

Nie odpowiada na pytanie czy Jarosław prezes Kaczyńskie wejdzie, czy nie wejdzie do rządu. Żeby zostać wicepremierem namaszczonego przez siebie premiera. To dopiero będzie figura nie do rozgryzienia! Jeśli wejdzie to będzie miał gabinet jak się patrzy, mówi Dworczyk, stąpając po linie. Jeśli nie wejdzie, to zostanie na Nowogrodzkiej.

Czy Ziobro wejdzie, czy nie wejdzie? – pytaliśmy z nadzieją, że może się jednak obsunie. Wejdzie, wejdzie, musi dokończyć demolkę sądów, jak jakiś Rambo.

W sobotę znękany prezes w towarzystwie dwóch równie znękanych koalicjantów, z ponurą miną ogłosił, że „Z radością” informuje o utrzymaniu koalicji. Po czym siedli przy stoliku szefowie przystawek i coś podpisali. Dostali jakieś kartki i złożyli podpisy. Co to było? A kto to może wiedzieć.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dziennikarzy przepędza się jak wiejskie kundle. Nic to, że występują w naszym, obywatelskim imieniu. A co ich k… obchodzi! Nawet członkowie partii nie znają treści. Może to były czeki in blanco? Może częściowe przyzwolenie na wejście? A jak się nie podporządkują, to sio z koalicji! Ziobro był wściekły a Gowin luźny. Jest między nimi różnica. Gowin ma doktorat, pracuje na UJ, ma dokąd wrócić. Ziobro jest magistrem z ambicjami jak stąd do wieczności i musi mieć władzę.

A czy Kaczyński wejdzie czy nie wejdzie?

Ludzie, mamy coraz więcej zakażeń, kryzys gospodarczy cichutko na paluszkach zbliża się do nas, wyciąga swoje drapieżne łapy, żeby wydrzeć nam i tak już ograniczone środki. Polki i Polacy, jak lubią mówić politycy, mają obniżone pensje, honoraria autorskie oraz innego typu wynagrodzenia. Zgadzamy się na to, żeby ratować firmy przed upadkiem.

Kaczyński ma podobno dopilnować, żeby ludzie w spółkach Skarbu Państwa nie szaleli z kasą. Te spółki są jak oszalała karuzela, ciągle zmieniają się krewni i znajomi królika, załapują się choćby na miesiąc, dwa, trzy, po to, żeby dostać odprawę. Prezes ma dostać posadę dozorcy pilnującego tego Domu, jak Anioł z serialu. Dom może się zawalić. Jeśli zda sobie sprawę z tego, co go czeka to czy wejdzie, czy nie wejdzie?

My, obywatele dowiemy się o tym ostatni, bo wszystko jest tajemnicą państwową!

Krystyna Kofta

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
malgoska
malgoska
30 września 2020 14:53

Niech wejdzie, zapraszamy, odpowie za to wszystko na równi z pozostałymi.

HENRYK
HENRYK
11 października 2020 21:36

IM SZYBCIEJ TEN REŻYM UPADNIE TYM LEPIEJ DLA POLSKI. STACZANIE SIĘ PO RÓWNI POCHYŁEJ NABIERA ROZPĘDU I CHOJNA KROPLÓWKA OD VON DER LEYEN ZALEDWIE WYSTARCZY NA „UBOGACANIE ” SIĘ RZĄDZĄCEJ MAFII P PAPCI RYDZYKA . NA RATOWANIE GOSPODARKI BRAK ŚRODKÓW.