Wejdzie całkowity zakaz udzielania komunii!? „Sytuacja jest ekstremalna”

Kościół w Polsce ma jak w raju

Posłanka Joanna Jaśkowiak (KO) zwróciła się z interpelacją do resortu zdrowia, w której zapytała o zakaz udzielania komunii w kościołach na czas pandemii: „Czy Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić odgórny zakaz udzielania w sposób bezpośredni sakramentu Komunii Świętej? (…) udzielanie w jakikolwiek bezpośredni sposób tego sakramentu, nawet do rąk, wydaje się zbędnym ryzykiem”.

 

W rozmowie z tabloidem „Super Express” wytłumaczyła, że udzielanie sakramentu komunii w obecnej sytuacji stanowi zwyczajne zagrożenie dla wiernych.

W obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce wszelkie kontakty tego typu są zagrożeniem. Dobrze byłoby w tym trudnym czasie, wymagającym zachowania szczególnej ostrożności, stosować się do zasad higienicznych również w przypadku udzielania sakramentu Komunii Świętej. Sytuacja jest ekstremalna, wymaga więc ekstraordynaryjnych rozwiązań” – powiedziała „SE” polityczka opozycji.

 

Liczę, że Ministerstwo Zdrowia zajmie się moją interpelacją. Wszyscy chcemy, aby epidemia jak najszybciej się skończyła” – podsumowała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Kościoły – według wielu Polaków – są jednymi z głównych rozsiewników pandemii. Kościół jednak cieszy się w naszym kraju taką pozycją, że najprawdopodobniej ministerstwo zdrowia nie weźmie propozycji posłanki na poważnie.

Jaśkowiak w przeszłości związana była z Kongresem Kobiet i Strajkiem Kobiet. Przez wiele lat była również żoną prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, jednak w 2017 r. złożyła pozew o rozwód. W Sejmie zasiada od ub.r.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
21 listopada 2020 10:01

walka z kościołem trwa ……………..szczujnia germania ………………………………..

Chermes
Chermes
22 listopada 2020 17:57
Reply to  jan

I bardzo dobrze, że trwa. Oby zakończyła się pełnym zwycięstwem, jak w Irlandii i Hiszpanii… 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis
21 listopada 2020 10:56

Wśród niezliczonych teorii spiskowych jest i taka, która mówi, że ten szatański wirus jest i po to, aby wytrzebić nadgorliwych katoli. Nieważne, czy ta teoria jest racjonalna, jako jedna z niewielu mi się podoba.

Goool
Goool
21 listopada 2020 18:43
Reply to  HerodAntypis

Ach ta reprezentatywna dla obozu inteligencji i demokracji miłość i poszanowanie dla innych. Nie to, co te głupie pisiory.

HerodAntypis
HerodAntypis
21 listopada 2020 22:58
Reply to  Goool

Jak cię głupota uwiera to idź do szkół, bo pisowiec to już zawód bez przyszłości.

Chermes
Chermes
22 listopada 2020 18:02
Reply to  HerodAntypis

Są tacy, którzy twierdzą, że wirus to dopust boży, mający wyplenić z tego świata homoseksualizm oraz pedofilię.
Ponieważ dopada on wielu księży i biskupów, może coś z prawdy w tej teorii jest? 🙂