Wewnątrz Lewicy ostro o Czarzastym

Wewnątrz Lewicy ostro o Czarzastym

Wewnątrz Lewicy sytuacja  daleka jest od sielankowej. Tak przynajmniej twierdzi tygodnik „Wprost”, który cytuje wypowiedzi polityków ugrupowania. Niektórzy z nich wypowiadają się anonimowo a niektórzy jawnie oceniają panujący w ugrupowaniu stan rzeczy.

 

Problem tkwi w stylu sprawowania władzy przez Włodzimierza Czarzastego i jego „trudnym charakterze”. Leszek Miller, który odszedł jeszcze z Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdzi: „W ogóle nie zdziwiły mnie słowa Czarzastego do pani marszałek Morawskiej-Staneckiej, że ją odstrzeli. To jest jego bardzo częste zachowanie w stosunku do każdego, kto mu podlega”.

Zdaniem byłego premiera Czarzasty „sprywatyzował partię”. „Utworzył PPC – Prywatną Partię Czarzastego. Z głębokim rozczarowaniem przyglądam się temu, jak przyłożył rękę do tego, że demokratyczna lewica z 1989 roku zakończyła swój żywot” – informuje natemat.pl

W środowisku partyjnym mówi się, że Czarzasty bywa uparty i opryskliwy a momentami zachowuje się szokująco – sprawa z Morawską-Stanecką.

 

Były polityk Sojuszu twierdzi: Włodka stać na dużo gorsze odzywki. Normą są u niego teksty „jesteś zniszczony”, „Ciebie już nie ma”. Zresztą źle mówi nie tylko o kolegach z partii, ale o możliwych partnerach koalicyjnych. O Budce powtarzał, że to chłopak w krótkich majtkach i nie ma o czym z nim rozmawiać. Czarzasty szanuje tylko takich, którzy operują tym samym językiem. Dlatego dogadywał się ze Schetyną”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Po stronie przewodniczącego staje Marek Dyduch: „Moi koledzy chcieli dokonać zmiany warty przed kongresem. Chcieli zablokować połączenie Wiosny przez dołączenie kolejnych frakcji. Wtedy byłoby pięciu wiceprzewodniczących i chaos w zarządzaniu partią oraz groźba rozłamu klubu Lewicy poprzez utworzenie oddzielnego klubu Wiosny”. Zdaniem Dyducha taka sytuacja mogłaby się skończyć wyprowadzeniem Lewicy z Sejmu. 

Czyje będzie na wierzchu jeśli chodzi o wewnętrzne układanki w Lewicy? Z pewnością czas pokaże.

/as/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
23 lipca 2021 16:05

Dyduch i Czarzasty. Wcale się nie dziwię. Natomiast mam podejrzenia, że polecenia idą z Moskwy. Przecież rosyjska agentura na pewno nie jest tylko w PiS.

Zbigniew
Zbigniew
23 lipca 2021 18:42

Świetnie pasuje do PiSu. Jego język, pozorne luzactwo, brat łata, a tak naprawdę to cały czas Towarzysz Szmata