Wezwanie Mariana Banasia przed senacką komisję coraz bardziej realne?

Banaś nie ma już dostępu do tajemnic państwowych – kolejny punkt planu „B” PiS-u?

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka z Lewicy chce, by izba wyższa polskiego parlamentu powołała komisję kontroli państwowej. Przed taką komisją miałby tłumaczyć się prezes NIK Marian Banaś.

 

O takim rozwiązaniu już wcześniej mówił nowy marszałek Senatu. Pisaliśmy o tym w artykule „Banaś będzie się tłumaczył przed senacką komisją? Nie wyklucza tego marszałek Grodzki”.

„Ciągle istnieją kontrowersje dotyczące związków pana prezesa Banasia z tymi osobami, które prowadziły hotel na godziny i które kontaktowały się z panem prezesem NIK bezpośrednio. To byli ludzie związani ze środowiskiem przestępczym, w związku z tym chcielibyśmy uzyskać od prezesa NIK wyjaśnienia. Funkcja prezesa NIK to bardzo poważne stanowisko państwowe i nie ma takiej możliwości, by pełniła je osoba, co do której są wątpliwości w tak zasadniczych kwestiach” – powiedziała Morawska-Stanecka. Postulowana przez nią senacka komisja miałaby uprawnienia takie, jak istniejąca w Sejmie komisja do spraw kontroli państwowej.

 

Morawska-Stanecka dodała, że powołanie takiej komisji zmusiłoby Banasia do wyjaśnień. – „Dlatego że zgodnie z art. 16 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, członkowie Rady Ministrów i przedstawiciele organów i instytucji państwowych są obowiązani przedstawiać informacje i wyjaśnienia na żądanie stałych i nadzwyczajnych komisji sejmowych i senackich” – stwierdziła wicemarszałek Senatu.

O swojej propozycji Morawska-Stanecka będzie rozmawiać z marszałkiem Grodzkim w przyszłym tygodniu.

bt

Źródło: wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Żeby dorwać banasia musi powstać komisja senacka bo pisowski sejm dobiera się do tej swini jak gorliwy muzułman.