Wg Gowina w sprawie Szumowskiego: „Konfliktu interesów nie było – to jest zupełnie pozorna zbieżność dat”…

Już w 2016 r. Gowin powiadomił CBA o możliwości popełnienia korupcji przy przyznaniu grantów firmom związanym z Szumowskimi.

Kolejny polityk obozu tzw. Zjednoczonej Prawicy staje w obronie ministra Łukasza Szumowskiego. Ujął się za nim jego były przełożony z czasów, kiedy obecny szef resortu zdrowia był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

 

„Żadnego konfliktu interesów jeśli chodzi o ministra Szumowskiego nie było. To jest zupełnie pozorna zbieżność dat” – przekonywał dziś Jarosław Gowin w RMF FM. – „A świadectwo niewinności wydał mu zainteresowany w uniknięciu odpowiedzialności za ewentualny brak nadzoru. Piękne” – skomentował jeden z internautów.

Posłowie opozycji po kontroli w resorcie nauki pokazali dokumenty, świadczące o tym, że Szumowski mógł jednak nadzorować Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pisaliśmy o tym w artykule „Dostaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Nauki, że Łukasz Szumowski kłamie”.

 

„W każdym ministerstwie jest tak, że gdy jeden z ministrów np. wyjeżdża na negocjacje do Brukseli, zastępuje go inny z wiceministrów” – stwierdził też Gowin.

No to przypomnijmy, że Szumowski jako wiceminister nauki zastępował wiceministra Piotra Dardzińskiego, któremu podlegało NCBiR, przez… 56 dni. To musiały być dłuuuugie negocjacje.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o