Wg Joanny Lichockiej Borys Budka „kierował grupą przestępczą”

Wg Joanny Lichockiej Borys Budka „kierował grupą przestępczą”

Posłanka PiS złożyła wniosek o uchylenie immunitetu szefowi Platformy, a jej mecenas, Andrzej Lew-Mirski poinformował, że złożył w jej imieniu pozew o zniesławienie. Wniosek dotyczy negatywnej kampanii prowadzonej przez PO, która miała sugerować, że Lichocka pomogła przeznaczyć pieniądze zamiast na chore dzieci – na TVP.

 

Chodzi głównie o akcję billboardową, rozpowszechniającą rzekomo nieprawdziwe informacje na jej temat. Zdaniem jej adwokata, Borys Budka w tej sprawie kierował „swoistą grupą przestępczą”.

Cała Polska widziała jej palec i to, że głosowała za przyznaniem 2 mld złotych na tzw. publiczne media, zamiast na ratowanie życia – skomentował lider Platformy na Twitterze. „Zamiast przeprosić, Lichocka robi z siebie ofiarę”.

 

Prawnik Lichockiej zapowiedział też złożenie pozwu o ochronę jej dóbr osobistych. To postępowanie cywilne, gdzie nie ma kary, tylko możliwość przeproszenia w mediach lub zapłacenie nawiązki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

To już kolejny raz Lichocka zmienia swoją wersję tamtego słynnego gestu. Najpierw tłumaczyła Kaczyńskiemu, że tylko drapała się pod okiem. Teraz chce udowodnić, że padła ofiarą pomówienia.

W jej tłumaczenia nie uwierzyła Sejmowa Komisja Etyki, która ukarała ją za pokazanie wulgarnego gestu, ale Prezydium Sejmu odwołało karę. Komu uwierzy sąd?

/ep/

Źródło: Wyborcza.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
20 lutego 2021 10:29

Niesamowicie zajadły babsztyl, któremu Pan Bóg rozum odebrał, a bezwstydu i chamstwa sypnął pełną garścią…
Nawet śmiać się nie chce, bo śmiałabym się pośrednio z jej wyborców, a chcę wierzyć, że nawet oni nie podejrzewali jej o takie wewnętrzne bogactwo…

daroo
daroo
20 lutego 2021 13:21
Reply to  Ewa

Kiedy Pan Bóg rozdawał rozum ona jeszcze stała w kolejce po palec 🙂

Celia
Celia
20 lutego 2021 10:38

Pani Sterczący Paluch wyłazi ze skóry, żeby przebić Krychę P.

daroo
daroo
20 lutego 2021 13:20

Złodziej zawsze najgłośniej nawołuje do łapania złodzieja

Andrzej
Andrzej
20 lutego 2021 17:00

Teks tego zasmarkanego palucha nadaje się do sądu.Mam naDZIEJĘ,ŻE bUDKA NIE ODPUŚCI.