Wg posła PiS obsypywanie się kolorowymi proszkami jest zagrożeniem dla chrześcijaństwa!

Wg posła PiS obsypywanie się kolorowymi proszkami jest zagrożeniem dla chrześcijaństwa!

Poseł PiS Michał Wojtkiewicz – szerzej nieznany opinii publicznej – próbuje chyba w niej zaistnieć. Stwierdził oto, że Festiwal Kolorów, czyli zabawa polegająca na wzajemnym obsypywaniu się kolorowymi proszkami, która odbywa się w wielu miastach w Polsce, to… zagrożenie dla chrześcijaństwa. Do takiego wniosku „zainspirował” posła PiS Festiwal Kolorów, który niedawno odbył się w Tuchowie w Małopolsce. – „To jest rozbijanie tradycji chrześcijańskiej formami z innych kultur religijnych. Multi-kulti może za tym stać” – stwierdził Wojtkiewicz. Zabawa nawiązuje do Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny.

Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek przekonuje, że Festiwal Kolorów „nie miał ukrytych, antychrześcijańskich podtekstów”, a jedynym celem, który przyświecał wydarzeniu, „była dobra zabawa”. Dodała, że podobne obsypywanie się kolorowymi proszkami zorganizowano niedawno podczas pikniku przy sanktuarium w Szczepanowie koło Brzeska.

Poseł Wojtkiewicz zarzucił też burmistrz Tuchowa marnotrawienie publicznych pieniędzy. Jego zdaniem, powinny one zostać przeznaczone na „coś wartościowego, co promowałoby naszą bogatą tradycję i kulturę oraz rozwijało świadomość narodową u dzieci i młodzieży”. Magdalena Marszałek odpowiada, że Festiwal Kolorów był tylko dodatkiem do zawodów biegowych, którym towarzyszyła też akcja charytatywna dla dzieci. Gmina zapłaciła tylko za organizację biegu. Koszty Festiwalu Kolorów pokryli jego organizatorzy.

bt

Źródło: radiokrakow.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
JanLipoMariaPolka gorszego sortuHelena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Kolejny pisowski zryty beret. Nawet mnie to już nie oburza. Oni chyba wszyscy mają mózgi poprzestawiane w poprzek.

daroo
daroo

Nie dość że w poprzek to jeszcze całkowicie gładkie jak przysłowiowa pupa niemowlaka 🙂

Maria
Maria

jeśli mają mózgi !

Maciek123454321
Maciek123454321

U zrytego bereta mózg powinien nazywać się „gzóm”.

Zwinka
Zwinka

Największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa jest KK.

ewa
ewa

weźcie go bo nie wytrzymam

Mike
Mike

Nie tylko w Polsce w UK też to jest i nikt nie ma problemow że to jest jakieś zagrożenie dla chrześcijanswta tylko zjebni politycy w pl przy obecnej władzy są tak durni że sami nie wiedzą co twierdzą

seaman
seaman

Tradycja chrześcijańska pełnymi garściami adoptowała i przejmowała tradycje „pogańskie” i niech poseł o tym sie nauczy…. Mieszania sie kultur i ich wzajemnego przenikania nikt nie zatrzyma…. 🙂 To jest właśnie bogactwo całej ludzkości i pojedynczego człowieka….

daroo
daroo

Założę się że pan poseł w domu na święta Bożego Narodzenia nie ma choinki bo to przecież niemiecka tradycja a jak wiadomo Niemcy to luteranie eeech szkoda gadać

Zbyszek
Zbyszek

Może ów poseł nie jest mądry. Ale nadrabia czujnością.

Paweł
Paweł

O żeż Ty… To co ja mam w przyszłym roku do koszyczka na Wielkanoc włożyć? Toż jajka nie dość, że pomalowane w tym roku były to i w różne kolory – nie wspomnę już nawet o tym, że samo malowanie jajek korzenie ma w pogańskich obrzędach… A jajka kolorowe pogańskie to nie dość, że multi-kulti to i jeszcze ze względu na wielokolorowość prawie tęczową LGBT+ promować mogą. Aż strach nad innymi obyczajami zacząć się zastanawiać skoro ten jeden już tak ogromne zagrożenie dla chrześcijaństwa niesie…

Katarzyna
Katarzyna

Świat wg pisdzielców coraz bardziej przypomina ponurą wizję z „Opowieści podręcznej”

Stefan
Stefan

Kmiot chce zaistnieć medialnie.

Jantar
Jantar

Po prostu „prawdziwi praktykujący katolicy” nie chcą znać nawet historii wyznawanej wiary i swojego Kościoła, którego tak bronią.

kuba50
kuba50

Zapomniał o wycinaniu konfetti i doczepianiu skrzydeł anielskich.

Marek
Marek

„…coś wartościowego, co promowałoby naszą bogatą tradycję i kulturę oraz rozwijało świadomość narodową u dzieci i młodzieży…” np co panie ośle? Bicie żyda może? A może palenie książek? Albo wiem, gloryfikowanie ludobójstwa na tle etnicznym, tak pewnie to.
Jakaż słaba musi być ta „tradycja chrześcijańska” skoro tak łatwo może ja rozbić coś tak banalnego jak zabawa w obrzucanie się proszkiem, czy wcześniej halloween w wykonaniu dzieci, które poza aspektem przebierania się i otrzymywanie słodyczy niż więcej nie wiedzą o tym święcie

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ten pan najchętniej widziałby procesje biczowników we włosiennicach. To bardzo tradycyjna chrześcijańska forma świętowania.

Monika
Monika

„przed organizacją imprezy urząd zasięgnął opinii miejscowych księży, a ci nie mieli nic przeciwko.” Też mi łaskawcy

Jerzy
Jerzy

Panie Wojtkiewicz, poza tym wszystko w porządku? Wszyscy zdrowi? Nic Panu nie dolega? Walnij się Pan w łeb. Idź do kościoła. Pomódl się Pan o zdrowie, bo o rozum za późno.

Helena
Helena

Słabe to chrześcijaństwo, skoro wszystko mu zagraża 😀 😀

Lipo
Lipo

Rozumiem że wchodzenie do rzek to obraz bluznierstwa bo wchodzi się ttyko żeby się ochrzcic.. I to w prawosławiu.. Także moi drodzy katolicy od teraz obowiązuje zakaz wchodzenia do rzek jezior i morz. Bo inaczej będziecie bluzniercami.

Jan
Jan

Tu nie ma nad czym dyskutować swoje zdanie ujawniłem wcześniej!