Wg prokuratury Kaczyński nie przekroczył uprawnień. Odmowa wszczęcia śledztwa

Wg prokuratury Kaczyński nie przekroczył uprawnień. Odmowa wszczęcia śledztwa

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli posłowie Lewicy, według których lider Prawa i Sprawiedliwości miał nakłaniać do udziału w bójkach i pobiciach” – czytamy na wp.pl.

 

Rzeczniczka prokuratury okręgowej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa podyktowana została brakiem „znamion czynu zabronionego”.

Na początku listopada politycy Lewicy Joanna Scheuring-Wielgis i Krzysztof Śmiszek  złożyli w prokuraturze stosowne zawiadomienie, w którym stwierdzili, że ich zdaniem Jarosław Kaczynski: „wyczerpał znamiona przestępstw: podżegania do przemocy, do gróźb, do udziału w bójkach, a także przekroczył uprawnienia funkcjonariusza publicznego, czyli wyczerpał znamiona przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego”

Chodzi o słynne wystąpienie Kaczyńskiego z dnia 27 października opublikowane w mediach społecznościowych. W tym wystąpieniu szef PiS: „w ostrych słowach ocenił postawę protestujących osób w ramach Strajku Kobiet”.

Powiedział wtedy: „Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa”.

 

Częścią wystąpienia był także apel do „obrony polskich kościołów”: „Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Krzysztof Śmiszek mówił na konferencji prasowej: „Politycy a zwłaszcza wicepremier musi brać odpowiedzialność za swoje słowa. Polityk musi wiedzieć, że za słowami muszą pójść czyny. Wicepremier Jarosław Kaczyński, który jest w rządzie odpowiedzialny za właśnie bezpieczeństwo Polsce, jest jednocześnie architektem przemocy na ulicach. Najnowsza historia naszego kraju pokazuje, do czego mogą doprowadzić słowa pełne nienawiści, śmierć prezydenta Adamowicza świadczy o tym do czego może doprowadzić szczucie jednym przeciwko drugim”.

Czy kogokolwiek zaskoczyła decyzja prokuratury?

/as/

Źródło: wp.pl 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
4 grudnia 2020 13:12

Przecież to była oczywista oczywistość, że prokuratura odmówi wszczęcia śledztwa przeciwko Kaczyńskiemu! Co więcej, spodziewam się śledztwa przeciwko posłom za „bezpodstawne oskarżenia” Zbawcy Narodu. A w kolejności odebrania immunitetu poselskiego, zarzutów karnych i wyroku skazującego na więzienie wydanych przez pisowskiego prokuratora i sędziego. W końcu nie po to Ziobro przejął system sprawiedliwości, żeby bezkarnie po ulicach chodziła opozycja i jeszcze składała pozwy i żądania śledztw przeciwko władzy i popierającym ją bandytom i księżom.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 grudnia 2020 14:03
Reply to  Jantar

To nie jest prokuratura, tylko ziobrokratura.

marian
marian
4 grudnia 2020 17:16

To są po prostu kryminaliści podlegli kryminaliście i wykonujący jego rozkazy,ale wszystko do czasu.

Rafapon
Rafapon
4 grudnia 2020 22:51

Znaczy, że uprawnienia przekroczyły prezesa.

malgoska
malgoska
5 grudnia 2020 18:07

Pokrako, będziesz się migał, ale do czasu.

Teresa
Teresa
6 grudnia 2020 17:40

Następny kryształ, prawie święty.