„Wiadomości” TVP pokazały sondaż, który wykazał, że Duda może przegrać wybory!

„Wiadomości” TVP pokazały sondaż, który wykazał, że Duda może przegrać wybory!

Widzowie publicznej stacji, w poniedziałkowy wieczór, zobaczyli sondaż wyborczy. Badanie pokazało hipotetyczne wyniki obu tur wyborów prezydenckich.

 

W drugiej turze Andrzej Duda, o mały włos, wygrałby z Rafałem Trzaskowskim z KO. Duda zdobyłby 51%, podczas gdy jego główny kontrkandydat 49%.

Jeszcze gorszy wynik Duda odnotowałby w przypadku wejścia do drugiej tury Szymona Hołowni. Niezależny kandydat wygrałby wybory z poparciem 52%.

 

Sondaż przygotowała pracownia Pollster w dniach 20-21 czerwca na próbie 1015 osób. Badanie jest jednym z kilku, które pokazały, że Duda może przegrać starcie. Rafał Trzaskowski – według sondażu IBRIS – mógłby wygrać wybory z poparciem 46,9%. Urzędujący prezydent zdobyłby natomiast zaledwie 45,8%.

Badanie TVP jest przy tym dość niewiarygodne, ponieważ szanse na wejście do drugiej tury Hołowni lub innego kandydata poza Trzaskowskim są bliskie zera. Przedstawiciel KO jest jedynym politykiem opozycji, który może realnie zagrozić Dudzie. Sprawę z tego doskonale zdają sobie politycy Zjednoczonej Prawicy.

Strach przed Trzaskowskim obrazuje seria agresywnych wypowiedzi prezydenta Dudy – od kilku dni ostro atakuje on Trzaskowskiego i jego środowisko polityczne. Zarzucił kandydatowi KO m.in. to, że jest „kłamcą” lub osobą „niezrównoważoną”.

/nt/

Źródło: natemat.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
23 czerwca 2020 11:09

TVPiS pokazał ten sondaż celu zmobilizowania betonu i tyle w kwestii sensacji

Janek
Janek
23 czerwca 2020 16:08

Według mnie, nie ma co się przejmować sondażami.

andrzej
andrzej
23 czerwca 2020 21:17

Wygra Trzaskowski.

Maja
Maja
24 czerwca 2020 07:46

A ja jednak patrzę na lecące w dół sondaże Anżeja D. z nadzieją. Czy redaktorzy Pereira, Adamczyk i Holecka po tym materiale narobili w spodnie?
Nawiasem mówiąc – jak widzę, część z 2 mld od Dudy idzie na coraz bardziej groteskowo bombastyczne urządzanie wirtualnego studia TVP. Miało pewnie być efektownie i mocarstwowo, a jest kociokwik i pląsawica.