„Wiadomości” TVP powielają fake newsy, atakując UE za rzekomą bezradność ws. koronawirusa

„Wiadomości” TVP powielają fake newsy, atakując UE za rzekomą bezradność ws. koronawirusa

– „Ten materiał to fake news. Nie jest prawda, że Unia Europejska nie pomaga Włochom. Komisja Europejska przekaże Rzymowi kilka miliardów euro na pomoc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa” – napisano na Twitterze przedstawicielstwa KE w Polsce. A chodzi o materiał zamieszczony w „Wiadomościach” TVP.

– „Koronawirus obnażył słabość Unii Europejskiej. Bruksela nie przygotowała się do zderzenia z epidemią. Nie zostały wypracowane żadne mechanizmy, które powstrzymałyby wirusa. Ciężar walki spoczywa na barkach krajów członkowskich” – tak o tym materiale napisano na Twitterze „Wiadomości”. Była w nim mowa m.in. o tym, że UE nie pomaga Włochom.

Przedstawicielstwo KE w Polsce przypomina więc, że UE przeznaczyła 25 mld euro na ratowanie gospodarek UE (w tym 1 mld dla Polski). Przekazała 140 mln euro na pilne stworzenie szczepionki na koronawirusa. Koordynuje też przepływ informacji między ministrami zdrowia, o co nota bene zabiegał Szumowski. O zaprzestanie bezpodstawnych ataków na UE apelował „Tusk: „W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa”.

Internauci tak komentowali kolejną manipulację TVP: – „Kiedyś modne było mówienie, że Polacy potrafią się jednoczyć w czasie zagrożenia. Teraz jak oglądam TVP mam wrażenie, że to utopijne przekonanie kompletnie straciło na wartości. Dodatkowo wykorzystuje się to zagrożenie do powolnego szczucia i niszczenia jedności UE”; – „Bruksela teraz winna. A co z naszymi rezerwami na wypadek epidemii albo klęsk żywiołowych? PiSie matoły rozdały wszystko, a teraz nie ma na leki, maseczki, fartuchy, limuzyn więcej niż ambulansów. To są rządy nieudaczników”; – „Brawo, polski, rzekomo publiczny, nadawca stał się tubą propagandową dwóch dyktatur – chińskiej i rosyjskiej”; – „Zmieńcie Logo na Rossija 1”.

– „Gdy za jakiś czas koronawirus minie, ci wszyscy, którzy dziś na wyścigi plują na Unię Europejską, będą domagać się od UE jak najwięcej pieniędzy na odbudowę wycieńczonej gospodarki” – podsumował Bartosz Wieliński z „GW”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
14 marca 2020 09:17

KURwizyjna szczujnia nadaje się do rozpędzenia na cztery wiatry. Wilczy bilet dla wszystkich pseudodziennikarzy, personel techniczny do weryfikacji, pracownicy fizyczni zostają. Wilczy bilet w sensie zakazu pracy w dziennikarstwie dożywotnio.

Goool
Goool
14 marca 2020 10:14

Wyborcza też ostro skrytykowała UE. Ale o tym cicho.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
14 marca 2020 12:23
Reply to  Goool

Służba zdrowia nie leży w kompetencjach UE, to sprawa poszczególnych krajów, ale UE i tak robi co może, właśnie przekazuje każdemu krajowi pieniądze na leczenie chorych i badania naukowe. Jedyne za co UE można skrytykować to za przekazywanie zbyt małej ilości pieniędzy, gdyby przestali inwestować pieniadze w „uchodźców” to mogliby te pieniądze przeznaczyć na wyżej wymienione cele.

P.S. nasi naukowcy z UJ wyizolowali białka wirusa i na ich podstawie chcą stworzyć test który pozwoli na szybką weryfikacje kto jest chory. Trzymam za nich kciuki.

Gustaw
Gustaw
14 marca 2020 15:06

Jezeli PiS w ten sposob manipuluje Polakami to Polska nie powinna dostac ani grosza z tych 37 mld€ przeznaczonych na walke z coronavirusem. PiS zostal wybrany po raz drugi w demokratycznych wyborach, odrzucajac porzadek europejski, wiec niech PiS teraz pokaze co zrobi bez kasy unijnej.

Marek
Marek
14 marca 2020 15:53
Reply to  Gustaw

Całkowicie popieram. Szkoda, ze Unia nie wykazała twardości wobec polski pis i nadal wspiera, i to tak znacznie, tę bandę zwolenników autorytaryzmu. Rozumiem altruistyczne pobudki, ale czasem musi w nie wejść rozsądne pytanie „czy takimi działaniami pomagamy, czy tworzymy cynicznego, żerującego pasożyta?”. W przypadku pisowców odpowiedź ta mam nadzieję jest jasna i wielokrotnie została wyrażona.

ewa
ewa
14 marca 2020 19:26

za to będą sie smażyc w piekle, nie maja żadnych hamulców