„Wiadomości” TVP zaatakowały … Kancelarię Premiera i resort Sasina

Sasin: Trzeba będzie zamykać kopalnie. To nie jest moje widzimisię, to jest twarda konieczność.

Wygląda na to, że jakiekolwiek próby wybicia się na samodzielność w obozie władzy nie mają racji bytu i są surowo piętnowane. O co chodzi? Otóż reklamy KPRM i spółek Skarbu Państwa w mediach, które nie są przychylne PiS, ściągnęły gromy na Kancelarię Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacka Sasina. Za dyscyplinowanie obu resortów wzięła się … TVP.

 

W sytuacji tak ogromnej dysproporcji między mediami, które wspierają obóz III RP, a mediami, które wspierają zmiany, które w Polsce zachodzą od 2015 roku, finansowanie ze środków publicznych tych mediów, które są radykalnie antyrządowe, z punktu widzenia pewnej strategii politycznej, jest czymś zupełnie niepojętym. To jest działanie na szkodę własnego obozu politycznego i naprawdę trudno odczytać jakie intencje przyświecają osobom, które podejmują tego typu decyzje – grzmiał w jednym z poniedziałkowych materiałów głównego wydania „Wiadomości” Jacek Łęski z TVP.

Pretensje państwowego medium dotyczyły płatnym reklam, sygnowanych przez Kancelarię Premiera, Polski Fundusz Rozwoju, Bank PKO BP, Grupę PZU, PKP oraz inne spółek Skarbu Państwa.

 

Reakcja TVP dotyczyła tygodnika „Polityka”, gdzie w środku jednego z numerów znaleziono reklamę z logiem Kancelarii Premiera. Według oficjalnego cennika „Polityki”, mogłaby ona kosztować nawet 115 tys. zł – twierdzi autor materiału.

Podobnie TVP „prześwietliło” dziennik „Rzeczpospolita”. Znalazły się tam bowiem kilkustronicowe reklamy wspomnianych spółek resortu Jacka Sasina. Atak ze strony TVP wpisuje się zapewne w planowaną przez partię Jarosława Kaczyńskiego „repolonizację” mediów w Polsce, czyli przejęcie nad nimi partyjnej kontroli.

mpm

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesdarooJantarsmętekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Po prostu dintojra. Jak to w mafiach bywa.

smętek
smętek

Jacy oni muszą być wściekli, że nie da się przejąć kontroli internetu,

Jantar
Jantar

Oj, podobno jednak się da. Jakoś kraje arabskie nie mają z tym większych problemów i kontrolują każde słowo napisane przez każdego w internecie – nawet na prywatnych chatach i w wiadomościach na mediach społecznościowych. Gdyby tylko mieli dobrego fachowca znającego się na rzeczy, też by mogli kontrolować.

daroo
daroo

Nie kuś 😐

Chermes
Chermes

Nie ma sprawy. W wypadku przejęcia internetu przez PiSiorów, spdziewam się, że znów usłyszymy, na falach krótkich: „- Tu rozgłośnia polska Radia Wolna Europa”, tak jak od niedawna mogą już usłyszeć Węgrzy. 🙂