Wiceminister Janusz Kowalczyk chce „W zarodku trzeba zatrzymać powstawanie tęczowej kasty w wymiarze sprawiedliwości”

Wiceminister Janusz Kowalczyk chce „W zarodku trzeba zatrzymać powstawanie tęczowej kasty w wymiarze sprawiedliwości”

Gmina Serniki to jedna z tych gmin, której radni w ubiegłym roku zadecydowali, iż ma być ona wolna od LGBT. Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, złożył w związku z tym skargę do Administracyjnego Sądu Wojewódzkiego w Lublinie. Mimo sprzeciwu pełnomocnika gminy oraz przedstawiciela Ordo Iuris skarga nie została odrzucona i wczoraj została ona rozpatrzona przez sąd, który uchwałę w całości unieważnił.

 

Sędzia nie miał żadnych wątpliwości. Uznał, że uchwała „ingeruje w prawa i wolności jednostek” i wskazał na jej dyskryminacyjny charakter, bo „po pierwsze, poprzez wykluczenie ze wspólnoty samorządowej grupy osób określanej jako LGBT. I po drugie – przez naruszenie godności prawa do życia prywatnego i wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną”.

Paweł Woźniak, wójt gminy nie zamierza odpuścić i złoży skargę kasacyjną do NSA, a swoje oburzenie wyraził również wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski, pisząc na Twitterze „Dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości konieczne. Niektórzy sędziowie chyba zapominają, że wydają wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a nie w imieniu aktywistów ideologii gender i LGBT. W zarodku trzeba zatrzymać powstawanie tęczowej kasty w wymiarze sprawiedliwości”.

 

Przyznam się, że własnym oczom i uszom nie wierzę. Rząd państwa, które przez lata walczyło z taką determinacją o prawa człowieka i wolność obywatelską, dzisiaj zamknął nas w okowach zabobonów, wstecznictwa, podziału na lepszych i gorszych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dzisiaj nad Polską unoszą się demony głupoty, nienawiści, stawiające Polaka przeciwko Polakowi, człowieka przeciwko człowiekowi. Dzisiaj wrogiem są ludzie spod tęczowej flagi, a kto po nich zostanie wskazany palcem?

Tamara Olszewska

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KrzysztofJohnSmithEwaDorotasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Znów jakaś kasta w wymiarze sprawiedliwości ? To Kowalski nie wie, że ma gejów pod samym bokiem ? A może jeszcze bliżej ?

Kundzia
Kundzia

Przecież sądy są pisowskie to co mu się niepodoba? A w zarodku to kowalskiego należało zatrzymać.Jak długo będziemy takich dzyndzli tolerować.

Ryszard
Ryszard

Janusz Tatataj Kowalski. Biedny osobnik ludzki. Imię – symbol obciachu, nazwisko – Sienkiewiczowski symbol tępoty. I patrz pan, jak to się wszystko realnie zgodziło w tym człowieku. Na dodatek koszmarnie brzydki. Niby nie jego wina, ale chyba go stać na zamaskowanie mankamentów odrzucającej fizjognomii.

malgoska
malgoska

Kowalczyk, idź na taki film, na jakim jeszcze nie byłeś. I przestań bredzić, bo tracę cierpliwość.

smętek
smętek

On nie ma pojęcia gdzie się chodzi na filmy. To „myślące oblicze” mówi wszystko o noszącym je.

Dorota
Dorota

Geje najbardziej przeszkadzają kryptogejom. Mechanizm znany w psychologii.

Ewa
Ewa

Nied da sie patrzec na te pisowska morde

JohnSmith
JohnSmith

Ten człowiek na pewno jest wiceministrem w rządzie RP/PiS ?

Krzysztof
Krzysztof

Janusz Młot Kowalski wykazał się jak zwkle młot kowalski niedorozwojem umysłowym i wykazał swoją jedyną przydatność w kuźni. Do niczego innegi się nie nafaje. Nawet do wypieku chleba. A jużtow.Lenin udowodnił w swoim eksperymencie sicjologicznym że ze sprzątaczki nie da.się zrobić sprawnego dyrektora firmy. Podobnie z.czeladnikami piekarza.