Wiceminister Wójcik dał pokaz swojej ignorancji, arogancji i podwójnych standardów

Wójcik chce skasować wyrok WSA ws. „strefy wolnej od LGBT”

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik, pokazał swoje wstecznictwo, brak elementarnej wiedzy i arogancję, gdy podczas rozmowy w „Jeden na jeden” w TVN24 odniósł się do aresztowania Margot.

 

Kiedy prowadząca spotkanie Agata Adamek, zwróciła mu uwagę, że kolejny już raz nazywa „chłopakiem” osobę niebinarną, używającą wobec siebie żeńskiej formy gramatycznej, odpowiedział, że ma „oczy i widzę. Trudno żebym mówił na kogoś, kto wygląda jak mężczyzna, że jest kobietą. (…) Mamy oczy, widzimy. Trudno, żeby pani patrzyła na mnie i mówiła, że jestem kobietą”.

Dziwią go też pretensje o to, że Margot znajduje się w więzieniu na oddziale męskim, bo przecież  „nie postawimy wszystkiego na głowie, nie da się świata postawić na głowie. Świat jest tak skonstruowany i tak było od początku: jest mężczyzna i kobieta. Jest bardzo niewielki promil, gdzie czasami jest wątpliwość, jeśli chodzi o kwestie anatomiczne”.

 

Wiceminister twardo stoi na stanowisku, że Margot zasłużyła na dwumiesięczny pobyt w więzieniu, bo taka kara jej się należy za „wyczyny” chuligańskie, ale jednocześnie chętnie podpisuje się pod słowami Kingi Dudy, która na wiecu powyborczym swego ojca, zaapelowała o to, by „nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ależ pokrętne to rozumowanie pana wiceministra. Jest za wolnością, równością i szacunkiem, jednak zapomniał dodać, że tylko w odniesieniu do tych, którym po drodze z obozem rządzącym. Jego empatia, zrozumienie i poszanowanie praw obywatelskich takich ludzi jak Margot nie obejmują. I tacy ludzie rządzą Polską…koszmar!

Tamara Olszewska

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
***** ***szary człowiekgboorRyszardzdzisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Już dawno temu dowiedziono, że płeć człowieka określa MÓZG, a nie siurek czy cipka. Ciekawe, co określa tożsamość płciową tego indywiduum. Nie nazwę go ch….., to zbyteczny komplement by był.

Zwinka
Zwinka

Nie tylko mózg. Niech taki tłuk w swej nieogarnionej mądrości poradzi lekarzom i rodzicom, co zrobić z dziećmi, które urodziły się ( widać Bóg tak chciał ) z fizycznymi cechami obu płci ? Od razu zapisywać do cyrku, jak to kiedyś robiono ???

gboor
gboor

Zatem, jaką płeć ma ten Margot? I czy mamy na potwierdzenie tego cokolwiek, oprócz jego konfabulacji?
Zabawne patrzeć, jak pół Polski tańczy tak, jak jeden mitoman z zaburzeniami jej zagra.
Minister sprawiedliwości ma nie tylko prawo, ale i OBOWIĄZEK w swoich wypowiedziach opierać się na faktach i dokumentach, nie na gołosłownych fantazjach przestępców.

Zwinka
Zwinka

A co ci do tego, ? Pewnie chętnie, jak kulsony, pozaglądałbyś do majtek ???

Maciek123454321
Maciek123454321

Minister czego??????????? Chyba srapierdliwości.

Zwinka
Zwinka

„Trudno żebym mówił na kogoś, kto wygląda jak mężczyzna, że jest kobietą. ” Hmmmm…. Pozory mylą. Wójcik wygląda, jak mężczyzna, a to baba z magla.

Kundzia
Kundzia

Nawet przez różowe okulary to i tak wójcik nic nie zobaczy i nie zrozumie poza swoim guru.Patrząc na tego osobnika trudno już znależć określenie aby go nazwać. On mówi o szacunku i tolerancji? (chyba mieszczę się w granicach wolności słowa)

Leszek
Leszek

Też mam oczy. Nie dowierzam im wszakże widząc tego osobnika na stanowisku wiceministra sprawiedliwości.

Zwinka
Zwinka

Oni wszyscy jak z obrazka.

szary człowiek
szary człowiek

Przecież wszystkie pisuary crchuje inteligencja bezobjawowa..

Zbyszek
Zbyszek

Czyli mogę bezkarnie napisać co widzę patrząc na owego Wójcika? Czy na Wójcika to nie?

smętek
smętek

Wójcik to obrzydliwy, spasiony buc. Za taką wypowiedź w cywilizowanym kraju leciał by na zbity pysk i nie mógł się zatrzymać.

zdzisław
zdzisław

No właśnie świat na ģlowie nie można postawić a Pana resort stawia świat na głowie przykład. W Elblągu 2017r na Wyczółkowskiego ktoś namalował miejsca postojowe. Kierowca który przyjeżdża z odległego miasta i parkuje w tym zaznaczonym miejscu nie wiedząc że te znaki ktoś nielegalnie namalował. Nasza uczciwa prawożądna policja prawie przez dwa miesiące doiła nieświadomych kierowców a Pana resort mimo zwróconej uwagi mówi że wszystko jest zgodnie z prawem i z kogo pan robisz idiotę chyba z siebie

Ryszard
Ryszard

„Margot zasłużyła na dwumiesięczny pobyt w więzieniu, bo taka kara jej się należy za „wyczyny” chuligańskie”. I to jest prawnik? Wiceminister? Kompromitacja! Margot nie siedzi w więzieniu, nie odbywa kary, tylko została zamknięta w areszcie jako miejscu odizolowującym od otoczenia i mającym zapobiec mataczeniu czy ucieczce. Prawnik, który nie odróżnia więzienia od aresztu, kary od prewencyjnego osadzenia jest Zerem. Tak samo jak jego szef!

***** ***
***** ***

Bo to prawnik z San Escobar