Wiceminister z Solidarnej Polski chce pilnować UE, aby nie wydawała pieniędzy na… „szkodliwe ideologie”

Kowalski wymyślił nowy „totalitaryzm” – „Ty nasz tytanie intelektu! Prowadź!”

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski (Solidarna Polska Ziobry) podzielił się swoimi wywodami za pośrednictwem Twittera.

 

Zero EUR na LGBT! Kilkaset milionów euro Unii Europejskiej wydanych bez sensu na ideologię LGBT. Przypilnujemy, aby w nowym budżecie UE nie finansować szkodliwych ideologii, ale miejsca pracy i inwestycje! Patryk Jaki celnie o tym mówił dokładnie 4 lata temu!” – napisał na Twitterze polityk prawicowej partii.

Wiceminister zamieścił przy tym link do artykułu OKO.press z wypowiedzą Jakiego. „UE od jakiegoś czasu przestała się koncentrować na tym, co najważniejsze: budowaniu nowych miejsc pracy, innowacyjności, a dużo wydaje na ideologię, na walkę o LGBT, w mojej opinii całkowicie niepotrzebną politykę dekarbonizacji europejskiej gospodarki” – powiedział przed laty współpracownik Zbigniewa Ziobry.

 

OKO.press jeszcze w tej samej publikacji wyjaśniło, że Jaki minął się z prawdą. „Perspektywa budżetowa na lata 2014-2020 przewiduje wydatki na poziomie niemal biliona euro. Najwięcej pieniędzy przeznaczono bezpośrednio na rozwój gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy” – napisali dziennikarze informacyjnego serwisu.

Polska prawica nie po raz pierwszy ma problemy z homofobicznymi wypowiedziami. Przed kilkoma miesięcami głośno było o firmowanych przez konserwatywnych samorządowców „strefach wolnych od [ideologii] LGBT”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
23 kwietnia 2020 18:36

Ja bardzo przepraszam, nie powinno się złośliwie komentować wyglądu niektórych osób, ale ten pan – zarówno swoim wyglądem, jak i wypowiedziami plasuje się gdzieś w ogonie mocno niepełnosprawnych umysłowo. A to się okazuje – wiceSasin! No, do spółki to nam takie aktywa państwowe zorganizują na 10 maja, że się posikamy ze śmiechu.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
23 kwietnia 2020 19:27

Śmieszy mnie ta obsesja polskiej prawicy na temat homoseksualizmu. Większość prawicowców z zachodu już dawno temu zaakceptowała związki osób tej samej płci, a polska prawica robi z tego największe zagrożenie świata.
To nawet Le Pen, Wilders i Trump akceptują związki partnerskie i nie mają z tym problemu a u nas od razu Uga Buga upadek cywilizacji!1!1!1!
Mam nadzieję że to się kiedyś zmieni.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 kwietnia 2020 22:41
Reply to  Wolnościowiec

To samo zjawisko występuje wśród księży katolickich. Chyba na zasadzie, że im bardziej będę gardłował przeciw homoseksualistom, tym mniej będą mnie podejrzewać o to, że sam jestem gejem.

HerodAntypis
HerodAntypis
23 kwietnia 2020 22:45
Reply to  Wolnościowiec

Czego nie rozumiesz? Złodziej krzyczy „łapać złodzieja!” a kryptogej „gnębić geja!” Tak będzie dopóki nie wymienią zgreda na nowszy model.

Maja
Maja
24 kwietnia 2020 07:23

Solidarna Polska Ziobry to taki pis do kwadratu – czy ktoś słyszał o normalnym człowieku z tej partii?
A co do pana wiceministra to ja mam pytanie: czy nie wydaje się Wam, ze on sobie zrobił botoks w usta?

daroo
daroo
24 kwietnia 2020 12:54
Reply to  Maja

Ja to nawet mam wrażenie że ktoś mu zrobił „coś innego” w te usta 🙂