Wiceminister zdrowia jest przekonany, że w najbliższych dniach liczba zakażonych się nie zmieni

Wiceminister zdrowia jest przekonany, że w najbliższych dniach liczba zakażonych się nie zmieni

Kiedy wczoraj podaliśmy informację, że dobowy przyrost zakażonych koronawirusem osiągnął poziom 615 przypadków mieliśmy nadzieję, że to tylko jednorazowy „wybryk”. Niestety dzisiejsze dane są jeszcze gorsze. W ciągu ostatniej doby aż u 657 osób zdiagnozowano wirusa.

 

Wiceminister zdrowia  Janusz Cieszyński na antenie PR Wrocław oświadczył, że tak duże liczby zakażonych w ostatnich dniach to „pokłosie kilku zjawisk” – czytamy na stronach interia.pl. „Przede wszystkim są to ogniska w dużych zakładach pracy. I tu apel do pracodawców, aby tam, gdzie to tylko możliwe, zabezpieczyć stanowiska pracy”

Duże grupy badanych to wg Cieszyńskiego kolejny z czynników powodujących wzrost liczby zakażonych: „I teraz mamy ciąg dalszy (…), badane są rodziny osób, które uzyskały wynik dodatni i przebywają na kwarantannie”.

 

Cytowany polityk jest kolejnym przedstawicielem ugrupowań rządzących, który potwierdza, że rozpatrywane są wszystkie możliwości ponownego wprowadzania obostrzeń związanych z pandemią. Za mało prawdopodobną jednak wiceminister zdrowia uznaje możliwość wprowadzenia całkowitego lockdownu. Takie rozwiązanie nie ma szans na powtórkę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Janusz Cieszyński zapowiedział restrykcje wobec osób, które będą ignorowały nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. „Za nieprzestrzeganie tego grożą kary i myślę, że w najbliższych dniach liczba nakładanych kar będzie rosła, bo widać niestety poluzowanie”.

Na naszych łamach do znudzenia będziemy przypominali o obowiązkowym zasłanianiu nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych.

/as/

Źródło:interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Mówiąc: „Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie” – PMM naraził dużą część społeczeństwa na utratę zdrowia, a nawet życia. Ktoś powinien mu to nagranie puszczać pod oknami przez cały boży dzień.