Wicepremier Gliński ma dać Rydzykowi 100 milionów na muzeum!

Firma od kotłów zajmie się budową… „muzeum Rydzyka”

Gospodarka, która nie jest w stanie „wysupłać” grosza dla ludzi najbardziej potrzebujących, sypnie kolejne miliony na zachciankę redemptorysty z Torunia. Tygodnik „Nie” dotarł do projektu umowy – dotyczącej powołania do życia Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. – która ma być zawarta między wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim a Lux Veritatis.

Gliński zobowiązuje się w niej, zapłacić fundacji z naszych podatków co najmniej 100 mln zł do 2020 roku! Placówka ma powstać na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Teren ten fundacja pozyskała od wojewody za nieco ponad 100 tys. zł, z 85-procentową bonifikatą. Muzeum będzie miało prawo do użytkowania istniejącego już budynku biblioteki szkoły oraz Kaplicy Pamięci w Sanktuarium. Dyrektora powoływać ma minister, ale „po uzgodnieniu kandydatury z Założycielem”. To znaczy tyle, że bez zgody o. Rydzyka żaden kandydat nie obejmie stanowiska.

Czy umowa została już podpisana i czy zapisy z projektu, do którego dotarł tygodnik, zostały utrzymane jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że ów gorący zwolennik partii rządzącej toruński duchowny, który ze stoickim spokojem spogląda na ludzi pokrzywdzonych przez los, nieskory do pomocy, na przestrzeni lat swojej działalności wyszarpnął już z kieszeni naszego podatnika niemały grosz.

Jak się dowiadujemy z „Faktu” tylko za rządów PiS–u „zgarnął”:

46 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na geotermię, w tym 19,5 mln zł dotacji na budowę ciepłowni i 26,5 mln zł na odwierty; 2,9 mln zł z ministerstwa sprawiedliwości na szkolenia medialne prokuratorów; 200 tys. zł z MSZ na tablice upamiętniające Polaków ratujących Żydów; 600 tys. zł z ministerstwa rozwoju na działania promocyjne; 100 tys. zł z MON na spoty o szczycie NATO oraz 313 tys. zł z ministerstwa środowiska na cykl 9 audycji o czystości powietrza.

/j/

Źródło: Fakt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MieszkaniecMariaMarlenaKonMagda.TatarczykWaldek.Kecki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

„Przysługa” ( nie mylić z posługą ) świadczona przez Rydzyka PiSowi nieźle NAS kosztuje, jednak nie widzę na horyzoncie nikogo, kto by podjął trud odcinania tego żarłocznego ryja od państwowego koryta.

Zgredzinka
Zgredzinka

I wciąż mało, mało, mało ….

Zbyszek
Zbyszek

Muzeum+

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kiedy czytam o tych wszystkich szwindlach „skromnego redemptorysty” i o tym, jak mu pisiory w rzyć włażą, to nie znajduję żadnych słów nie uznawanych za obelżywe, zarówno w stosunku do włażących jak i samego grzyba. I tylko bulgocę pod nosem, przeżuwając inwektywy, żeby nie chlusnąć w głos, bo to przecież i tak nic nie da. Boże, patrzysz i nie grzmisz? Z takim Kościołem i jego sługami łatwo zostać ateistą.

Adam
Adam

Nie dalej jak dwa dni temu pisałem:
„Nie ma Piekła, ani Nieba, Rydzyk doskonale o tym wie… i goli kasę.”

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Poprzedni rząd wybudował muzeum poświęcone ludności pochodzenia żydowskiego a ten ludności poświęconej pochodzenia katolickiego na czele z papieżem Polakiem. Jedni budują takie muzea, a inni drugie. Jeśli się krytykuje ten rząd za to muzeum to i poprzedni powinno się krytykować za tamto muzeum, choć ja uważam, że muzeów nigdy za wiele i każde jest potrzebne.

Magda.Tatarczyk
Magda.Tatarczyk

Inne wyprowadzenia rządowych pieniędzy nikogo nie obchodzą, jak setki milionów od zawsze za każdego rządu szło to na to, to na to, na co każdemu się podobało. A jakoś wtedy nikt tak nie płakał za tymi pieniędzmi i aż dziwne nawet media nie pisały jak same dostają olbrzymie sumy. Ale teraz to jak. Jak można dać pieniądze na muzeum. Przecież lepiej to samo dać na jakąś gazetę czy inny urząd gdzie one zniknął i nikt z nich nie zostanie rozliczony. Co nie ? Wstyd mi za tych ludzi co patrzę jakie komentarze piszą. Jak już chcecie się tak czepiać to… Czytaj więcej »

MarlenaKon
MarlenaKon

Popieram budowę takiego muzeum, szczytny cel

Maria
Maria

Jak Gliński taki chojny to niech wspiera Rydzyka z własnej kieszeni A od naszych podatków WARA. To jest rozbój w biały dzień tak leżdż w tyłek Rydzykowi:)

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Jan Paweł II był zawsze kochany przez Polaków ale coraz mniej osób pamięta o tym człowieku, a za kilkanaście lat będzie jeszcze gorzej z tą pamięcią, a za kilkadziesiąt to już chyba w ogóle i właśnie po to są potrzebne takie placówki by tą pamięć podtrzymywać.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Ojciec Święty Jan Paweł II doszedł z Polaków chyba najdalej (pełnił chyba najbardziej prestiżowe stanowisko) i był najbardziej rozpoznawalnym Polakiem na świecie, wiec chyba zasłużył sobie na muzeum.