Wiceprezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego wydał zgodę na wyjazd sędziego Juszczyszyna do Warszawy

Nagła choroba przewodniczącego składu sędziowskiego uniemożliwiła orzekanie Juszczyszynowi

„Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Sędzia Juszczyszyn pojedzie do Kancelarii Sejmu samochodem służbowym.

 

Przypomnijmy, że wcześniej prezes olsztyńskiego sądu „Nawacki nie dał Juszczyszynowi zgody na wyjazd do Warszawy ws. list poparcia dla kandydatów do neoKRS”. Wiceprezes Krygielski mógł wydać taką decyzję, ponieważ Nawacki jest od poniedziałku na urlopie.

Dodajmy, że sędzia Krygielski w grudniu 2019 r. złożył rezygnację ze stanowiska w proteście przeciw zawieszeniu sędziego Juszczyszyna. Rezygnacja ta formalnie nie została dotąd przyjęta.

 

Juszczyszyn we wtorek o godz. 9 w Sejmie ma się zapoznać z listami poparcia dla kandydatów do neoKRS. Ale jak zapowiedział szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, sędzia Paweł Juszczyszyn „będzie mógł dokonać oględzin wyłącznie podpisów poparcia udzielonych jednej sędzi”Teresy Kurcyusz-Furmanik, która jako jedyna została zgłoszona przez obywateli. Sędzia Juszczyszyn domaga się – pod groźbą grzywny – także list poparcia składanych przez sędziów.

Na najbliższy piątek sędzia Juszczyszyn wezwał na przesłuchanie w sądzie w Olsztynie szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. – „Jeśli nie będzie miała żadnych obowiązków nadzwyczajnych, to się do sądu w Olsztynie uda, jeśli będzie miała takie obowiązki, pojedzie jej pełnomocnik” – powiedziała dziennikarzom marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ElzbietaMarekZbyszekWłodzimierzMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No i zrobili z Nawackiego koncertowego wała. Zresztą, wcześniej on sam z siebie zrobił idiotę, więc mu tylko dowalili.

Włodzimierz
Włodzimierz

Żeby tylko po drodze nie przydarzył się sędziemu Juszczyszynowi jakiś wypadek. z nieznanym sprawcą,, Wszystkiego można się spodziewać…..

Marek
Marek

Nie sądzę. Potrzebują sędziego Juszczyszyna do atakowania go. Po prostu będą go prowokować jeszcze bardziej, pokażą mu jedną listę z podpisami obywateli i tyle. Dodatkowo można się spodziewać co kilometr kontroli środka transportu, którym sędzia będzie się poruszał. Może nawet tak opóźnią by nie zdążył przed zamknięciem kancelarii i musiał gdzieś przeczekać do następnego dnia, za co oczywiście zarzucą mu niegospodarność/nieporadność i niestawienie się w pracy itp. .
Ale do morderstwa jeszcze się nie posunął. Z naciskiem na jeszcze, bo za kilka miesięcy to już inna sprawa.

Zbyszek
Zbyszek

Nie piszcie proszę, ze jestem glupi. W najblizszym czasie któryś z pisowskich bonzów wyskoczy z propozycją przywrocenia KS w Polsce. I okaze się, ze naród tego rząda.

Elzbieta
Elzbieta

Skoro boja sie RODO to dlaczego moga pokazac poparcie obywateli. Przeciez sedziowie i rzad to sa osoby publiczne i nie maja sie czego obawiac. MY CHCEMY WIEDZIEC!!!