Wiceprezes PiS prosi i grozi, a Ziobro i jego ludzie twardo stoją przy swoim

Wiceprezes PiS prosi i grozi, a Ziobro i jego ludzie twardo stoją przy swoim

Joachim Brudziński udzielił wywiadu wPolsce.pl.

W Zjednoczonej Prawicy jest dość gorąco, więc trudno się dziwić, że Budziński odniósł się właśnie do narastających konfliktów i coraz bardziej pękającej jedności między koalicjantami.

Przypomina, że głównym zadaniem Solidarnej Polski była i jest reforma sądownictwa, a nie walka o swoje racje, chociażby w sprawie Funduszu Odbudowy.

On rozumie, że dzisiaj Ziobro i jego ludzie „chcą się zajmować wieloma tematami, chcą zbawiać w tej chwili również przyszłość Unii Europejskiej, ale, na Boga, pierwszym zadaniem, jakiego się podjęli, to była reforma wymiaru sprawiedliwości”, więc zwraca się do nich: „panowie, skupcie się na tym, co de facto dało wam władzę, a mianowicie tym zaufaniem, którym Polacy was obdarzyli, głosując na Zbigniewa Ziobrę, na polityków Solidarnej Polski, wierząc, że wymiar sprawiedliwości zostanie zreformowany”.

Brudziński na tym nie poprzestaje i ostrzega: „Każdy, kto dzisiaj rozbija prawicę, przeciąga linę w taki sposób, by ten rząd stracił większość w parlamencie, staje ramię w ramię z Donaldem Tuskiem (…) I przychyla się do tego, że władza wróci w ręce polityków typu Szczerba, Pomaska, Nitras, Budka”.

Na koniec dodaje, że „stawanie na szali jedności prawicy jest niczym innym, należy to powiedzieć wprost i bez owijania w bawełnę, jak swoistego rodzaju zdradą wobec tych, którzy na nas głosowali w 2015 roku i następnie w ostatnich wyborach parlamentarnych”.

No cóż, wdaje mi się, że Ziobro już idzie na całość. To nieobliczalny facet i tym razem chce zagrać o wszystko. Nawet jeśli ma się to odbyć kosztem jedności koalicji.

Ciekawa więc, kto kogo postawi teraz pod ścianą? Prezes upokorzonego Ziobrę, czy Ziobro prezesa….

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
16 kwietnia 2021 08:51

No tak jojo ma rację, nastąpiła dewastacja wymiaru sprawiedliwości. Tylko mniej niż zero jest takim zerem że niepotrafi nawet spiepszyć do końca tego co zaczął. Żeby doprowadzić do całkowitego upadku wymiar sprawiedliwości to trzeba niestety mieć minimum inteligencji.

Zwinka
Zwinka
16 kwietnia 2021 14:47
Reply to  Predator

No trzeba, ale skąd Zero ma ją wziąć. Tę inteligencję.

HerodAntypis
HerodAntypis
16 kwietnia 2021 09:19

Kiedyś Platforma straszyła Polaków PiSem, a teraz bredziński straszy pisowców powrotem Platformy, natomiast TVP Kurinfo straszy Platformę Hujownią. Tych straszeń w Polsce mamy obecnie w Polsce bez liku, nawet tak niedorzecznych, jak straszenie przez ziobro, że ujawni straszne materiały dowodowe na Nowaka jeśli nie wróci do aresztu, ale ujawni dopiero wtedy, gdy go zamkną. Przyczyną tej lokalnej pandemii strachu jest PiS. Nie ma na to leku ani szczepionki, ale w przeciwieństwie do korona wirusa PiS jest widzialny; wystarczy go usunąć i po strachu.

Kundzia
Kundzia
16 kwietnia 2021 10:31

Brudzio im wyżej siedzisz tym z większym hukiem zlecisz.A bycie zwykłym pośliną w PE to żadna sztuka,sam spróbuj dojść do takiej pozycji jak pan Donald Tusk.Myślę że 9 żyć by brudziowi nie starczyło aby tego dokonać czego dokonał Donald Tusk. Jojo ty intelektualnie niczym nie różnisz się od ziebra.

Ryszard
Ryszard
16 kwietnia 2021 10:55

staje ramię w ramię z Donaldem Tuskiem (…) I przychyla się do tego, że władza wróci w ręce polityków typu Szczerba, Pomaska, Nitras, Budka”. Oj, Jojo, Jojo! Ty naprawdę nie czujesz żenady, stojąc ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim i sprawując władzę z politykami typu Czarnek, Suski, Witek, Ziobro?

Antykaczor
Antykaczor
16 kwietnia 2021 17:25

Jojo nie strasz nie strasz bo się…

marian
marian
17 kwietnia 2021 07:09

I takich głupków Polska ma bez liku