Wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie rozróżnia Korei?

Ludzie palą śmieciami z gospodarności uważa Teresa Bochwic 

A wydawałoby się, że zasiadanie w ważnym organie państwowym, jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobowiązuje do posiadania – nazwijmy to – pewnego zasobu wiedzy ogólnej. Cóż, w państwie PiS to wcale nie jest oczywiste.

Teresa Bochwic, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady, zainteresowała się rozpoczynającymi się zimowymi igrzyskami olimpijskimi i napisała na Twitterze: – „Czy mnie wzrok i słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomową bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn?”.

Można próbować zrozumieć pomylenie mistrzostw z igrzyskami, ale nie ma wytłumaczenia dla takiej ignorancji polityczno-geograficznej. Trudno nawet próbować wyobrażać sobie, w jakim świecie żyje wiceprzewodnicząca KRRiT, skoro mylą się jej podstawowe pojęcia.

Kompromitujący błąd sprostował pod jej wpisem inny użytkownik Twittera, który podpowiedział Bochwic, że igrzyska odbywają się w Pjongczangu. – „Aaaaa A to gdzie bo nie mówią?” – zapytała niezrażona wiceprzewodnicząca. No to jej internauta napisał, że w Korei Płd. – „Aaaaaa To kasuje tamto pytanie” – napisała Bochwic. Aaaaa… to my sugerujemy zajrzenie jednak do atlasu.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
limelimemagdalenaPolka gorszego sortuNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Szkoda komentować „inteligencję” tej postaci. Ale patrząc na nią wydaje mi się że ona nie rozróżnia radia od krowy…. Tam muczy i ta muczy

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Aaa, a ja postuluję, żeby Adrian natychmiast stamtąd wracał, bo to Jonasz stuprocentowy i już napsuł.

magdalena
magdalena

Ludzie obsadzani przez PIS na renomowanych stanowiskach są niedouczeni, bo nie liczy się wiedza lecz lojalność wobec PIS i prezesa.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Deforma szkolnictwa ma na celu to, żeby w przyszłości WSZYSCY tacy byli, bo takimi łatwiej sterować. Patrz – przywołana powyżej Korea Północna.

limelime
limelime

Udostepnic bezplatnie wszystkie programy telewizyjne w internecie za darmo dla zwiekszenia ogladalnosci