Wiceszef  warszawskiego muzeum – zawieszony za mowę nienawiści

Wiceszef  warszawskiego muzeum – zawieszony za mowę nienawiści

W dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wiceszef Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś udostępnił na swoim facebooku grafikę czarnego noża na białym tle. Na jego rękojeści widoczny był zarys profilu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. W efekcie, ratusz postanowił wyciągnąć wobec Trybusia konsekwencje.

„Wicedyrektor Jarosław Trybuś został na miesiąc zawieszony w obowiązkach służbowych. Prezydent Trzaskowski negatywnie ocenił jego wpis zamieszczony w mediach społecznościowych” – oznajmił rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

„Wymagając od innych, wymagamy też od siebie. W instytucjach @warszawa brutalizacja języka debaty publicznej nie pozostanie bez konsekwencji. Dlatego w poniedziałek 21.01 rano prezydent @trzaskowski_ spotka się z dyrektor Muzeum Warszawy ws. publikacji J. Trybusia na FB” – poinformował.

Dodał, że po miesiącu dotychczasowa praca Jarosława Trybusia zostanie poddana ocenie.

„Nie akceptujemy takich zachowań także w mediach społecznościowych. W najbliższym czasie zostanie dokonana ewaluacja dotychczasowej pracy wicedyrektora Muzeum Warszawy. W trakcie pełnienia swojej funkcji urzędnik – a w tym przypadku pracownik instytucji kultury – reprezentuje nie tylko siebie, ale przede wszystkim dobre imię urzędu” – skomentował sytuację sam prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

„Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster” – czytamy we wpisie Trybusia na jego koncie na Facebooku.

/p/

źródło: Metrowarszawa.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Diagnoza nie jest obrazą. Kaczyński, thou art, the man !